Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az lenne a kérésem hogy volt...

Az lenne a kérésem hogy volt itt már valakinek agyhártyagyulladása? .

Figyelt kérdés
Nekem sajnos volt de valahogy lelkileg nem tudtam túllépni rajta, és a következményeken. Kíváncsi lennék van/volt-e valaki már hasonló helyzetben, de tudom hogy milyen ritka betegség. Csak kíváncsiságból...

2013. ápr. 5. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
írtam privát üzenetet. :)
2013. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, visszaírtam :)
2013. ápr. 5. 22:52
 3/10 anonim válasza:
Nekem is volt, agyhártya és agyvelő, bár már 12 éve. Én testileg nem tudtam túllépni rajta :S. Azóta is iszonyat migrén gyötör, fáradékonyabb vagyok és sokkal betegesebb. Sokkal nehezebben tanulok, és gyorsabban felejtek. Nálad ezek nem állnak fenn?
2013. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem "csak" agyhártyagyulladásom volt, már 15 éve. Migrén, "furcsa fejfájások", fáradékonyság nálam is van. beteges is vagyok, de nem annyira, hogy kéthetente az ágyba dönt valami betegség. inkább úgy fogalmaznék, hogy fonnyadt vagyok egészségügyileg. :D A nehéz tanulás, és gyors felejtés is észrevehető...leginkább a múltbéli dolgokkal kapcsolatban...pl a 10 éves korom előtti dolgokra szinte semennyire sem emlékszem..de a közeli múltamra is úgy emlékszek mintha csak álom lett volna, meg a jelen is néha olyan "álomszerű"...érdekes..néha fura..néha jó, néha rossz... :)

Migrén ellen van valami praktikád? :)

2013. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy mennyi ideig tartott a felépülésetek? Az öcsém most van az intenzíven, iszonyúan aggódunk érte!

2013. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ne haragudjatok hogy csak most írok vissza, úgy vártam mindig a válaszokat, de azt hittem hogy majd kapok valami jelzést ha jön válasz! Most véletlenül ránéztem a kérdésre...


Hasonló helyzetben vagyok én is a migrénnel és a gyenge immun-rendszeremmel...

Második kommentelő:

Hány éves voltál mikor téged elkapott? És tudni lehet hogy mitől? A nehezebb tanulás és a felejtés szerencsére nem áll fent, viszont olyan sokszor mintha álomban élnék, és én is iszonyat fáradékony vagyok :( Sokszor a fejfájások napokig is eltartanak, olyankor semmit nem tudok csinálni csak egész nap feküdni :(


Harmadik:

Fáradékonyság, furcsa fejfájás és migrén. Hát ezek tudják sok sok napomat tönkretenni nekem is! Megkérdezhetem tőled is hogy mikor történt neked? Én "csak" a kórház első hetére nem emlékszem.Bár nekem bakteriális volt, nem fertőző. És a legjobb hogy nem tudni mitől! Vagyis hogy bármitől lehetett..És az álom szerű dolog is stimmel..néha tényleg jó de azért nem kellemes érzés!

Negyedik:

Hogy vagy az öcséd??? Úristen nagyon sajnálom hogy ez történt! Remélem már otthon van ugye???

Hát nekem egy éve és 8 hónapja történt, mondhatni a felépülés még mindig tart, de már legalább valahogy el boldogulok egyedül is! (A jobb oldalam "elgyengült" mikor kijöttem a kórházból egy poharat sem tudtam megfogni vagy az ujjaimat behajlítani... vagy lépcsőzni, vagy normálisan menni...de ez mindenkinél változó, sok-sok ember tünetmentes lesz ha meggyógyul!Remélem én is, és hogy csak idő kérdése!!

2013. júl. 18. 20:55
 7/10 anonim válasza:

Második vagyok.


12 éves voltam, amikor az eset történt, másfél hónapig feküdtem a kórházban és kb. 1 év alatt gyógyultam meg.

Kb. heti egyszer iszonyat migrén gyötör, ilyenkor Advilt szoktam bevenni, más nem segít, de már a fejfájás "kezdő" idejében be kell venni, különben semmi nem segít, és hányok meg csillagokat látok.


Eltelt sok idő és tudom, h már sosem leszek a régi. Mondjuk nekem elég súlyos volt, majdnem belehaltam. Pár hétről semmilyen emlékem nincs.

Nekem- ahogy írtam- a memóriám romlott látványosan sajnos. Sajnos szétszórtabb lettem, a matekkal gondjaim lettek elég durván, tanulás sokkal nehezebben megy. Betegesebb is lettem és érzékenyebb.


Bár közvetlen utána szemüveges is lettem, és már -6os dioptriánál járok, nem tudom bizonyítani az összefüggést.


Harmadik válaszolónál én is kíváncsi vagyok, hogy hogy van a testvére??


Kérdező, orvossal nem beszéltél a tüneteidről? Ti mennyi ideig voltatok kórházban, és kiderült-e hogy miképp fertőződtetek meg?

2013. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Bocsánat még annyi, hogy nekem meningococcus volt. N em tudni, hol kaptam el.
2013. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Köszönöm szépen mindenkinek az érdeklődést, szerencsére az öcsi már otthon van.

Három hétig volt az intenzíven, ebből egy hétig altatás alatt. Folyamatosan csapolták az agyáról a gennyes folyadékot, közben rengeteg antibiotikumot próbáltak nála alkalmazni, de egyik sem hatott, végül a térdéről már le kellett szívni a váladékot, mert úgy bedagadt neki. Kifejlesztettek egy olyan antibiotikumot, ami végül eredményre vezetett, szerencsére ezzel már a lázát is sikerült levinni. A jobb karját egy hétig nem tudta mozgatni, a haja hátul kihullott, kilenc kilót fogyott, de már kezdi szépen összeszedni magát, aminek nagyon örülünk. Még két hónapig reggel és este injekciózni kell, a fociról egy időre le kellett mondania, de ez legyen a legnagyobb gondunk...

2013. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök nagyon, hogy már elkezdett jóra fordulni a dolog! A továbbiakhoz is sok kitartást és erőt kívánok nektek! :)

Vigyázzatok egymásra! :)

2013. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!