Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphatom a bárányhimlőt?

Elkaphatom a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,sosem volt még bárányhimlőm,legalábbis nem tudok róla,viszont öcsém most 6 évesen elkapta,és eléggé aggaszt a dolog,hogy megfertőzhet vele.Sok fizikai problémám szokott lenni (hát,gyomorfájás,stb)és nem lenne jó,ha valami bárányhimlő kaliberű dolgot elkapnék.

Tud valaki valamilyen megelőzési tippet,vagy bármit,amivel ez elkerülhető,az állandó szellőztetésen,kézmosáson és társain kivűl?

vagy rettegjek pár hétig,hátha előjön,ahogy olvastam,nem épp pozitivan jelentkezik felnőtt korban.


2013. ápr. 11. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Ha már benned van a bárányhimlő akkor nincs esélyed (2-8 hét a lappangási idő). Jobb ha most kapod el mint ha majd később terhesen. Amúgy van bárányhimlő elleni oltás, érdeklődj a háziorvosodnál. Ehináchea cseppeket fogyaszthatsz mert remek immun erősítő.
2013. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi,fiú vagyok, szóval ezen a terhesség dolgon még gondolkodok :D. pedig nincs gyenge immunrendszerem,megfázni se tudtam évek óta,de tartok attól hogy elkaphattam/kaphatom.És most múlt el egy gyomorhurutom,a rossz étkezés miatt többek közt,tehát nemigazán kívánom most a bárányhimlőt is.de hát ha már el is kaptam,egy házban gondolom nem nehéz,akkor az elöbb utóbb kiderül
2013. ápr. 11. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!