Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Piros, viszkető, szunyog...

Piros, viszkető, szunyog csipéshez hasonlitó kiütések?

Figyelt kérdés
Korabban, 4 honapja is voltak ilyen foltok rajtam, azt mondtak a csaladban, hogy ideg alapon jon elo, de en nem nagyon tudom elhinni. Akkor (4 honapja) a kiutesek elmultak es utana övsömört kaptam. Most ismet megjelentek ezek a szunyog csipeshez hasonlo valamik es idegesitoen viszketnek. Es szinte minden reggel talalok 1-2 ujat. Neten utana akartam nezni, de ilyenrol semmit nem talaltam. Letezik, hogy tenyleg idegesseg miatt van? Bogarak kizarva!Azok ellenorzesen tul vagyok es semmi! Kerem, valaki segitsen! Kicsit fel is vannak dagadva ezek a piros foltok. Ja es barhol elojon. Labamon, karomon, fejemen.

2013. ápr. 12. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha együttjár álltalános gyengeséggel, fáradékonysággal. izm, vagy izületi fájdalommal, vagy érzékenységgel,és férfivag, az 50-es évek tájékán, akkor lehet , hogy "hemo cromatozis". Nehéz a diagnózist elérni, speciális genetikai tesztet kell készíteni. Az esélye 1/5000, tehát nem nagy, ezért nm is gondolnak rá.Próbálj thiamine (B1)tablettát szedni.
2013. ápr. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha reggelre jelenik meg új, az mégis csak felveti a rovarcsípés gyanúját. Nem feltétlenül poloska, hanem azok az apró rovarok, amelyek pl. a tapétaragasztót, meg a lehullott, lehámlott bőrt eszik. Én gyakran találkozom igen apró, kb. 1 mm-es, fekete, domború hátú, lassan mozgó vagy mozdulatlan bogárkákkal, amelyek hatalmasat tudnak harapni. Tapasztalatom szerint tavasszal felélénkülnek, a hőség idején meg kifejezetten éhesek. Többet és alaposabban kell takarítani a fekvőhelyet és környékét.
2013. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

20 evs lany vagyok. Idokozben mar rajottem, hogy tenyleg nem csipesek, mert az egyik este vegig neztuk a kiuteseket, hogy nem jot-e elo ujabb, de sehol nem volt uj, aztan leultunk tv-t nezni es ez alatt a kb. 1,5 ora alatt ujabb ket piros kiutes elojott a kezemen.

Minenesetre koszonom a kommenteket.

2013. ápr. 16. 21:15
 4/6 anonim válasza:
Közben rájöttél már,hogy mitől van? Én kb. január óta szenvedek ettől. Tényleg nem szúnyog és csak a lábfejemen jön ki.
2014. máj. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsoltiiiiiiiiii válasza:

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy megoldódott e. Nekem is hasonló van vagyis ugyan ez. piros viszkető csípéshez hasonló valamik jönnek ki rajtam napközbe is. Egyszer csak rám tör az érzés hogy viszket majd rájövök hogy eddig ott nem is volt, utána meg nehéz nem vakarni és addig nem múlik el. A különös, hogy 1 hónapra kimentem német-be és ott elmúltak hazajöttem kb 2 hétig semmi baj majd megint jöttek.

2015. nov. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia,azt megkerdeznem toled,hogy a piros kiutesek mellett volt-e bor vorosseg? Mivel most nekem is vannak ezek,es nekem voros volt a borom azon a részeken. Jelenleg Acilpirin-es oldattal próbálkozom legalább a viszketés végett.
2016. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!