Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akut leukémia kérdés 2?...

Akut leukémia kérdés 2? Felépültek és családjaik.

Figyelt kérdés

Akut leukémia promielocita m3.


A kezelés meddig tartott? 6-12 hónapot mondtak, ez reális?

Táplálkozás és betegség alatti, utáni élet érdekelne...

Kiújulás esélyei stb. Minden ezzel a betgséggel kapcsolatban!

Nem orvosi oldalak, hanem tapasztalatok kellenek!

Előre is köszi!


2013. ápr. 12. 16:09
 1/5 Napsugar11 ***** válasza:
100%

Tehát, valamikor régebben, egy állandóan nyüzsgő srácnak megmondták, hogy a vére az ellensége lett, és a szervezete ellene dolgozik. (AML) Nehéz feldlgozni, este úgy aludni térni, hogy nemsokára már nem leszek. A normális öregségi halált is nehéz feldolgozni, de azt amikor fiatalon kell meghalni, és ezt mind annak, aki éppen a főszereplője az eseményeknek, rettenetesen nehéz. Az állandó mosoly, amiben minden huncutságom benne volt (anyum szerint), szempillantás alatt eltűnt az arcomról, és a felnőttek hitszegény, ábrázatát vettem fel. Hiába próbáltak ajándékokkal, játékokkal mosolyt csalni az arcomra, nem lehetett.

Úgy életem át a napokat, hogy a félelem, mely bennem uralkodott olyan hatalmassá vált, hogy ha TV-t is néztem, azt vettem észre, hogy csak vagyok, telik az idő, de azt amit nézek, az teljesen üres.


Aztán ajánlottak egy szert.


Már túl voltam egy sor kemón, tehát azt mondtam már bármi jöhet.


De valami titkos hang azt súgta nekem, hogy ez a készítmény az amire szükségem van. Az érzés tudattá változott, és annyira megváltoztatta a napjaimat, hogy kezdett visszatérni az életkedvem is.

Fénye lett a Napnak, íze lett az ételnek, és tudtam mosolyogni is.


Ez a pozitív hozzáállás:)


Már túl vagyok egy 3 hónapos terápián, és... remisszió, teljes remisszió.


Remisszió, remisszió, remisszió ... tudjátok mit jelent számomra ez a szó? Azt, hogy leszek 14, 15, 16, 17, 18, sőt... éves! Ez már biztos! És tudom, hogy NYERTEM! De folytatni akarom mert érzem azt, hogy nem csak az AML-re jó. :)


Akinek meg támogatás kell, hát ne várjon, mert halogatni lehet a villanyszámla befizetését, de az életedet nem!

Mert meg lehet gyógyulni!


Dani

2013. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úristen...

Ezt egy gyerektől olvasni...

Nem gondoltam, hogy erőt meríthetek egy 13-14 éves szavaiból.

Remélem ez "csak" egy bemásolt történet...

2013. ápr. 12. 17:15
 3/5 Napsugar11 ***** válasza:

Személyesen ismerem a srácot, de ezek az ő szavai. Fiatal kora ellenére olyan érettséggel nyilatkozik, hogy sok felnőtt megirigyelné a hozzáállását.


Tudom, hogy azok a gyerekek, akik ilyen helyzetbe kerülnek, hamarabb felnőnek, és olvastam nagyon megható történeteket is, de ez egy sikersztori, és örülök, ha erőt adhat... :)


Dani elhatározta, hogy ezentúl elmondja mindenkinek, hogy mások is elérjék azt, ami neki sikerült. Bár ez azért nem olyan egyszerű.


Ahhoz, hogy valaki ebből valóban ki tudjon jönni, szükséges a gondolkodásmód, az életvitel megváltoztatása is.

2013. ápr. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! én 9 évesen lettem leukémiás.A legsúlyosabb fajtája volt. Iszonyat kemény volt de nyugi ha elég erősen akarod túl lehet élni.Most 15 vagyok. Nekem 15 hónap volt a kezelés.Evéssel kapcsolatban csak annyi hogy azt egye a beteg amit megbír enni.Mert könnyen kihányhatja.

Kiújulási esély nagyon csekély ha végeznek a betegen őssejt transzplantációt.

2013. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenből ki lehet gyógyulni, ha az ember nagyon akar. Sok történetet hallottam ki hogy győzte le a gyógyíthatatlannak hitt betegségét. Mondjuk már van olyan szer amivel gyógyítani lehet a leukémiát.
2013. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!