Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet a bajom? Mononukleózis?

Mi lehet a bajom? Mononukleózis?

Figyelt kérdés

Pár hete eléggé beteg lettem, egyik napról a másikra olyan rosszullét jött rám, hogy menni alig tudtam. De ez hamar elmúlt szerencsére, de kijött sok féle nemi úton terjedő bakteriális fertőzés, ezekre gyógyszert, többek közt antibiotikumokat kaptam, el is múltak szerencsére.

De akkor meg a bal mandulám gyulladt be, enni alig bírtam,fogytam elég sokat, de pár nap alatt jobban lettem. Csak akkor meg a jobb oldalira terjedt át. Ez olyan szinten megdagadt, hogy a nyirokcsomók is beduzzadtak, még a tarkóm fele is. A nemibeteg gondozóban mondták, amikor kontrollra mentem, hogy mennyek el a fül orr gégészetre, mert ez így nem normális, lehet hogy tályog.

El is mentem, elküldtek ultrahangra, ott mondta is az orvos, hogy ez valószínűleg mononukleózis. A bal oldaliak is duzzadtak, kb 4 cm-en bár ez nem látszik, a jobb oldaliak meg kb 6 cm hosszan gyulladtak be. Kaptam is antibiotikumot (Dalacin 300mg) meg elküldtek vérvételre, de nem mentem el, mert nagyon félek a vérvételtől.

De amúgy semmi bajom, nem fáj, tudok enni, nem vagyok fáradt meg semmi, csak a nyirokcsomók ijesztően nagyok (bár már valamennyit csökkentek). Mi lehet a bajom? Lehet ez rák?


2013. ápr. 23. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
fogalmam nincs mi az, de inkább menj el a vérvételre és ne attól félj, hanem inkább attól hogyha nem mész el nem derül ki hogy mitől vannak ezek a folyamatosan másra terjedő tünetek és lehet kéne rá szedned valamit. ugyhogy irány a vérvétel, attól nem kell félni:)
2013. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én voltam mononukleózis-os . Eléggé rossz dolog . Nincsenek kiütéseid ? A kiütések nem allergiás kiütések hanem a hólyagok körül fehér . Emellett nem tudnál enni annyira fájna a torkod . Szóval szerintem ez nem az lesz . Menj el vérvételre :)
2013. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mononucleozis-od lenne iszonyatosan fájna a torkod
2013. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!