Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleózissal kapcsolatban...

Truefruit01 kérdése:

Mononukleózissal kapcsolatban kinek milyen élményei/tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Kb. 1 hete derült ki, hogy mononukleózisom van. Hőemelkedésem volt és nagyon megdagadtak a nyaki nyirokcsomóim. Elmentem vérvételre, ami azonnal kimutatta a vírust. Aztán 1 héttel később vissza kellett mennem kontrollra, azt hittem már jobban vagyok, de reggel iszonyatos torokfájással ébredtem, azóta se enni, se inni, se aludni nem tudok annyira fáj és fehér lepedék is van rajta, nagyon rossz. A legutóbbi vérképem szörnyű lett, főleg a májfunkcióm. Kinek milyen tapasztalata van, mikor múlik el, mikor lesz jobb? Már nagyon elegem van belőle...

2013. márc. 21. 16:57
 1/5 Lantos Szilvia ***** válasza:
Nekem egyszer volt, azt hittem beledöglök, ráadásul a nyirokcsomók jó pár hét után húzódtak vissza. Kell neki idő, szedd a gyógyszereket, pihenj, amennyit bírsz és ne nyomkodd a nyirokcsomóidat, ha mód van rá, mert nem tesz jót neki. azért próbálj meg enni és inni is, mert kiszáradhatsz és még nagyobb baj lesz. Fájdalomcsillapító hátha enyhít annyit rajta, hogy tudsz majd nyelni.
2013. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) hát igyekszem, de nem múlik a fájdalom :( sőt már a fülem is fáj..cataflamon élek de már az is alig használ..
2013. márc. 23. 10:57
 3/5 anonim válasza:

1 hétig kórházban voltam, és 1 hónapot hiányoztam a suliból, úgyhogy nekem az egyik legdurvább élményem.

A kórházban bazi sok gyógyszert kaptam, azok gyógyítottak meg. De nemrég az egyik bnőm tesójának is volt, ő kb 1-1,5 hét alatt túl volt rajta, úgyhogy nagyon egyénfüggő. Mindenképpen hallgass az orvosra, és amit csak lehet, tegyél meg,h minél hamarabb rendbejöjj, ezzel nem szabad játszani. Jobbulást!

2013. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 hónapig hiányoztam a suliból a májam és a lében jó pár centivel megnagyobbodott. Elég szörnyű volt. Néha már az ájulás kerülgetett. Hetente jártam az orvoshoz, hogy figyeljék a májamat.
2013. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! szerencsére már teljesen rendbe jöttem, viszont a nyirokcsomóim azóta se húzódtak vissza..és állítólag már nem is fognak...és fájnak is:S fura..
2013. máj. 25. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!