Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap 11 kullancsot szedtem...

Tegnap 11 kullancsot szedtem ki magamból, rögtön a kirándulás után. Mennyi esélye van, hogy Lyme-kóros leszek?

Figyelt kérdés
Csipesszel szedtem ki mind, a combomon van egy kb 1 Ft-os nagyságú dudor, de az lehet hangyacsípés is vagy kezdődő pattanás, nem tudom hogy ott volt-e kullancs. A fejemen egy sem, de a lábamon és a combomon feljebb volt mind. Jövő héten veszek tesztet meg vérvételre is beutaltatom magam, addigra ha elkaptam csak kitudják mutatni.
2013. ápr. 23. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
az már egy focicsapat
2013. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én sírógörcsöt kaptam volna ha ennyi redvás kullancsot látok magamon... Életemben egyszer volt rajtam egy de még most is kiráz tőle a hideg.

Na de a kérdésre a válasz. Ha a piros folt elkezd terjedni akkor gond van de ilyen mennyiségű kullancsnál jól teszed ha elrohansz egy orvoshoz. FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ 11....

2013. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rövidgatyában voltam az a baj.
2013. ápr. 23. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Kérlek mond meg merre jártál, mert messziről el akarom kerülni azt a területet :D
2013. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Zala megye. Ha az úton mentünk volna, egy sem lett volna bennem talán, de mi bementünk a dzsindzsába, a bokrok közé, keresztülszeltük az erdőt, vadcsapásokon. Erre, meg a Bakonyban van a legtöbb kullancs.
2013. ápr. 24. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Kössz hogy ezt ki írtad! Nos ezen a nyáron sem megyek sátrazni a barátnőimmel.

Amúgy nem szabad csipesszel kiszedni, mert benne maradhat a feje vagy bármi ami megfertőz. Van speciális ilyen "fogó" azt vegyél és legköz. úgy :D

Amúgy azóta van valami hír?

2013. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csipesszel is jól kitudtam szedni, nem maradt bent semmi. Nincsenel tünetek, de azért majd csináltatok tesztet.
2013. ápr. 28. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!