Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi valóságalapja van?...

Mennyi valóságalapja van? Most már sokszor hallottam, olvastam, hogyha a lázat rögtön csillapítják, akkor a szervezet egy idő után nem vagy egyre ritkábban reagál lázzal.

Figyelt kérdés
Nem mellesleg azt sem tudom, hogy lehetne elérni, hogy "egységnyi" lázcsillapító csak hőemelkedésig vigye le a testhőmérsékletet?
2012. máj. 11. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A láz természetes reakciója a szervezetnek. Ilyenkor magasabb fokozatra kapcsol, hogy gyorsabban legyőzze a fertőzést. Csak akkor kell csillapítani, ha túl magas, mert akkor megterheli a szívet, esetleg sokkot is okozhat.

Ha lázas vagy, feküdj, és csak annyi gyógyszert vegyél be, amennyit muszáj. Mi az az egységnyi? A tablettát ketté lehet törni vagy negyedelni is lehet.

2012. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egységnyin azt értettem, hogy az adott súlynak/kornak megfelelő legkisebb adag.


Igen, azt tudom, hogy miért reagál a szervezet lázzal. No de mi lehet igaz a fentiből?

2012. máj. 11. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a halászléből kiszeded a halat, hogy épp csak annyi legyen benne, mint a paprikáskrumpliba, akkor nem eszel halászlét. A láznak a lényege a láz, és nem a hőemelkedés. A szervezet a bajnak megfelelő nagyságú lázzal reagál a betegségre. Nem kell azt még jobban szabályozni. Csak arra kell ügyelni, hogy ne legyen 40 fok körüli, vagy ne főj meg, mert akkor már mindegy.
2012. máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs valóságalapja.

"Nem mellesleg azt sem tudom, hogy lehetne elérni, hogy "egységnyi" lázcsillapító csak hőemelkedésig vigye le a testhőmérsékletet"

Ezt nem tudod elérni, max hűtőfürdővel.

A láz nem játék, de a barátunk. Szervezetünk jelzése, hogy valami odabent nincs rendben.

2012. máj. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de szerintem nem igaz. Vannak emberek, akik hajlamosabbak lázzal reagálni a betegségekre, mint mások.

Ha csak hőemelkedésig akarod levinni, szerintem nagyon kevés gyógyszert vegyél be, és két óra múlva vegyél be még, ha nem használt...stb.

2012. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!