Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy múlhat el az évek óta...

Hogy múlhat el az évek óta tartó folyásom?

Figyelt kérdés
Évek óta folyásom van. Vagy már 10 nőgyógyásznál jártam, és kipróbáltam az összes lehetséges kúpot és gyógyszert. Valamelyik doki azt mondta, hogy normális a folyásom ( általában krémszerű, vagy nyúlós),magas az ösztrogén szinten, ez is okozhatja, de persze ebbe én nem tudtam beletörődni, mert nagyon zavar. Negyedévente visszatérő hüvelygombám van, és a "hüvely heveny gyulladása" néven ismert tünet...Kb. két hónapja felmerült, hogy candidám van (persze ezt csak én gondoltam, mert utána olvasva, minden arra utalt) elmentem egy nőgyógyászhoz, és kiröhögött, miszerint hiba csinálnánk akármilyen tesztet, attól én még candidás lennék (ha tényleg az vagyok???!!!) és a candida diéta ugyis olyan kemény, hogy nem tudnám végigcsinálni. Szóval a diétám annyiból állt, hogy nem ettem fehérkenyeret, lapaccho teát és Anti candida teát ittam, a cukrot teljesen mellőztem, és grapefruit cseppeket ittam. Ezt még mindig tart, de a folyásom csak kicsit mérséklődött...:( nem tudom már mit csinálhatnék, egyszerűen már minden napom megkeseríti a folyásom. Két éve van párom, azt mondja őt nem zavarja, de én nem tudok ezzel együtt élni.Tudom, hogy van "normális" folyás is, hiszen a hüvely így tisztul, de ez nem lehet állandó?! Rengeteg pénzt, időt, energiát áldoztam már a témára,,,ha valaki tudna még valamivel segíteni, ötletet, tanácsot adni, nagyon megköszönném!!!
2013. máj. 1. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy állj le!

A normál folyás, ami nem hirtelen vált nagy mennyiségűvé, nem szagos, nem bűzös, nem viszketsz és érzel égő érzést, vagyis amit nem fertőzés okoz, az jó! Hisz abban a folyásban van a jótékony hüvelyflóra, ami ha nincs, nincs védekezőképessége a hüvelynek és emiatt visszatérő hüvelygomba alakulhat ki. Valószínűleg ezért van neked is folyton gombád, mert nincs rendben a hüvelyflórád.

Ott, abban a pillanatban, amikor is kimondja orvos tenyésztés után, hogy márpedig semmilyen kórokozó nincs a hüvelyedben, ott állj le és semmilyen fertőzésre való készítményt ne használj.

Mindenkinek más mennyiség, a normál mennyiség.

Ha elkövetsz mindent, hogy ne legyen folyásod, akkor jótékony hüvelyflórád sem lesz és világ életedben dacolhatsz a gombával.

És igen is minden napos a folyás. Száraz hüvellyel nem lehet élni, az nem jó. Ne is akard megtudni, hogy az milyen, mert az nem egészséges.

2013. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Így van, nem viszket, nem ég...ha ez van akkor megint jön a gomba...de szaga az van, olyan savanyú, szóval nem kellemes. Lehet, hogy csak engem zavar ennyire, de miden nap kell tisztasági betétet hordanom. Sajnos úgy látszik, én azok közé a nők közé tartozom, akiknek bővebb a hüvelyi váladéka:(
2013. máj. 1. 13:34
 3/3 anonim ***** válasza:

A mindennapos betéthasználat is nagyon egészségtelen.

Inkább válts akkor ha módod van rá kétszer egy nap fehérneműt, vagy ne foglalkozz vele, de napi rendszerességgel ne használj tisztaságit, mert hiába mondják, hogy ilyen meg olyan légáteresztő, valójában nem igazán az és nem tud tőle szellőzni a bőr rendesen.

2013. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!