Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS bedagadt a lábujjam és...

SOS bedagadt a lábujjam és gennyes is mert tegnap megcsípett egy méhecske, a fullánkot kivettem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj be az ügyeletre!!!
2013. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem fognak kiröhögni hogy ilyen dologgal bemegyek?
2013. máj. 2. 18:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Más ha nem mennék be vele mi lenne a legrosszabb ami történhet?
2013. máj. 2. 18:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kiröhögnek, de ha sokat vársz, akkor lehet, hogy mérgesek lesznek, hogy minek vártál ennyit.

Mi lehet a legrosszabb? Elfertőződik, esetleg bekerül a nyirokrendszerbe, az meg viszi tovább a fertőzést... Nem tudom, nem vagyok orvos, de ha begennyesedett nem tudom mire vársz. Én már megmutattam volna egy orvosnak.

2013. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazad volt és köszi a választ!Ma bementem a dokihoz és leszidott egy kicsit,kaptam 1 tetanusz szurit meg egy kis szatyor gyógyszert,remélhetőleg már nem lesz gond.
2013. máj. 3. 14:20
 6/10 szabóméhészet ***** válasza:

méhész vagyok,10-20-30 méhcsipés az alap dolog,de azon nagyon meglepődtem hogy gennyes.mitől lett gennyes?

egy normál méhcsipés nem okoz bajt egy egészséges szervezetnek,kivéve az allergiásoknak.allergiás reakción a szédülést,hányingert,fejfájást,légszomjat értem.

aki csak megdagad a méhcsipésre az nem tekinthető allergiásnak,mert minden méhész igy kezdi,kb 1év és párszáz méhcsipés és a megdagadásos tünet elmarad.

szóval érdekelne ez a gennyesedés hogy mitől lett,mert normál esetben a méh fullánkja szinte steril,a méhméreg hatóanyaga a hisztamin pedig baktériumölő tulajdonságú.

2013. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mezítláb sétáltam strandról hazafelé kikezdte a lábam a papucs nagyon fájt amikor csípett szinte le sem tudtam rázni csak 2 nekifutásra,és miközben csípett még a szárnyát is használta hogy mélyebbre fúrja magát, aztán nem bírtam visszavenni a papucsot,hazaértem ecettel fertőtlenítettem kiszedtem a benne maradt fullánkot (de a nagyját csípés után kiszedtem)aztán másnap is még iszonyatosan fájt mint amikor csípett úgy,ahol kikezdte a lábam a papucs ott gennyesedett be meg mintha ilyen kis méz kicsapódás is lett volna a csípés helyén lábujjtól bokáig bedagadt a lábam viszketett mint az állat.Utána elkékült az egész lábujjam majd elfeketedett.Kaptam egy tetanuszt 2 napra rá, már gyógyulgatok.
2013. máj. 7. 20:21
 8/10 szabóméhészet ***** válasza:

akkor ott a papucs meg az emlitett kidörzsölődés lesz a ludas nem a méhcsipés.bár én kezdek arra gyanakodni hogy téged nem méh vagy darázs,hanem marhabagócs vagy más néven bögöly csipett meg.kb a 80-as években anyámat csipte meg egy a hátán,és másnapra a csipés helye bedagadt,szinte betokosodott,gennyes váladék jött és paradicsompakolással múlott el neki kb 4-5 nap alatt.a paradicsomban van egy gyulladáscsökkentő hatóanyag (nagyjából ugyanaz a hatóanyag mint a krumpli termésében ami a virágok helyén nő,tehát nem a föld alatti gumóban).

és mivel a marhabagócs kedveli a marhatrágyát,istállókat hasonló steril helyeket igy ez magyarázat lehet arra hogy begyulladt,bekékült a lábad.

2013. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kizárt hogy bögöly volt mert iszonyatosan fájt a csípés,és nem is tudtam szemrevételezni a rovart 1 fél pillanatra láttam.
2013. máj. 10. 12:44
 10/10 szabóméhészet ***** válasza:

azért jobbulást.a bögöly vagy bagócs kb 3-szor akkora mint egy mézelőméh és kb a lódarázs méretével vetekszik,2-3cm hosszú,sötétbarna majdnem fekete,erősen zúgó hangja van.

nem elrettenteni akarok,de mint a neve is mondja marhabögöly,a szarvasmarha élősködője.részben a vérét szivja,illetve petéjét a marha hátbőrébe rakja,ott fejlődik ki,és kifúrja magát a bőrőn keresztül.ezzel nem csak az állatnak okoz kellemetlenséget,hanem később ha az a marha levágásra,és bőre ipari feldolgozásra kerül,az a bőrrész gyakorlatilag selejt,forradásos,károsodott.

szóval a tetanusz jogos volt a doki részéről.

ezért is lepődtem meg,mert jellemzően a méh fullánkja nem kerül kapcsolatba fertőző környezettel,sőt pl a propolisz révén a méhkaptár belseje majdnem 100% csiramentesnek,baktériummentesnek tekinthető.

2013. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!