Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet h méhnyakrákom van...

Lehet h méhnyakrákom van (barátnőmnek)?

Figyelt kérdés
Tudom erre nem könnyű így választ adni,de vélemény érdekel. Voltam orvosnál vele. a hüvelyemnél megjelent fél éve kb ilyen szemölcs szerű valami. levette a mintát megnézett azt mondta nincs semmi gond gyenge az immunrendszerem és attól van... kaptam rá gyógyszert ( immunrendszer erősítőt és ilyen alkoholos ecsetelőt ami leszárítja ) el is múlt egy időre, de megint visszajött... hiába szedem ecsetelem nem múlik el... néztem meg hallottam h a méhnyakráknak is van ilyen tünete... ehhez az orvoshoz nem akarok visszamenni mert bunkó,de debrecenbe majd bemegyek...de ha lenne ilyen gondom csak mondta volna a doki. szerintetek mi lehet a gond?
2013. máj. 6. 19:13
 1/3 shangsawa válasza:
Humán papilloma azaz egyfajta szemölcs vírusod van. Igen ez a víruscsoport okozza a méhnyakrákot is. Sajnos ha egyszer bekerül a szervezetedbe nem fog eltűnni soha, csak tünetmentes időszakok vannak. Mindenképp menj el nőgyógyászhoz. Ha kezelteted magad és évente eljársz a szűrővizsgálatokra,nem lesz semmi baj :)
2013. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2013. máj. 6. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Én hozzátenném, h a HPV nem olyan, mint a herpesz, tehát nem igaz, h ha egyszer elkaptad, akkor örökké benned lesz. Egyébként pedig egy rákszűrés sok mindenre jó, pont arra például, hogy kiderüljön, hogy van-e hpv-d, esetleg rákod. Ezért hívják rákszűrésnek. Ha biztos szemölcs az, amid volt/van, akkor én csináltatnék a helyedben egy HPV szűrést is, ugyanúgy nőgyógyász veszi le és az pontosan megmondja h van-e és milyen típusú HPV-d. Ezt sajna nem támogatja a TB, 5000 forint körül van a vizsgálat díja.
2013. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!