Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hol tudnék olyan AIDS szűrést...

Hol tudnék olyan AIDS szűrést csináltatni ami 100%-ig pontos eredményt ad?

Figyelt kérdés
2 éve már voltam a saját megyém bőr és nemi beteg gondozójában, ahol kétszer egymás után megcsinálták a vizsgálatot és mind a két alkalommal negatívnak minősültem. A problémám csupán annyi,hogy az interneten olvastam egy cikket melyben azt állítják a nemi beteg gondozók csak 96%-os eredményt mutatnak ami állítólag nem nevezhető óramű pontosságú diagnózisnak. Ugyanakkor a cikk megemlíti a fővárosi labort ahol egy drágább tesztet végeznek el és az mindig pontos eredményt mutat! Engem most az foglalkoztat,hogy a kettő közt milyen különbségek vannak és mennyivel jobb a fizetős módszer mint a sima ingyenes vizsgálat?

2013. máj. 9. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
AIDS szűrést nem a Nemibeteggondozók csinálnak. Csak leveszik a vért és elküldik központi laborba,pl Pesten a Bőrklinikára. Úgyhogy annál pontosabb eredményt,mint amit ott csinálnak nem fogsz kapni máshol sem.
2013. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.válaszoló


Értem mit mondasz és van is benne ráció,de akkor miért írnak ilyet az interneten ráadásul több helyen is? Tulajdonképpen mikor elmentem erre a vizsgálatra nem is konkrét aids szűrést végeztek hanem egy komplett STD vizsgálatot. Bár direkt kihangsúlyoztam nekik,hogy az aids-et nézzék leginkább! És mint mondtam az eredmény nem mutatott elváltozást, viszont az kicsit bezavart mikor állandóan a Budapesti labort jelölik meg mint elsődleges központ.

2013. máj. 9. 13:43
 3/11 anonim ***** válasza:
A HIV teszt a pontosabbak közül való, vannak ennél sokkal roszabbak. Két negatív teszttel miért parázol?
2013. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért parázok mert a teszt ugyan negatív lett,de az egészségi állapotom azóta nem valami fényes. Ez persze jelenthet mást is,de mielőtt megtörtént volna az eset ami miatt szűrésre mentem, kb semmi bajom nem volt...

Manapság gyakorlatilag olyan problémák érnek amik egy huszonéves emberre egyáltalán nem jellemzőek. Igaz nem olyan vészes dolgok ezek csak mégis aggodalomra adnak okot!

2013. máj. 9. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Annál pontosabb tesztet sehol nem fognak csinálni. Ha 3 hónap után csinálták mind a kettőt és mind a kettő negatív,nem kéne ennyire izgulnod. Ahogy írtad más betegség is tud hasonló tüneteket produkálni.
2013. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.válaszoló


Nos ebben igazat adok neked. Egyébként nagy hipochonder vagyok, így mikor valami hirtelen problémám támad azonnal erre az esetre vezetek vissza mindent.

Az itt leírtak alapján már kezdem eloszlatni a kételyt magam körül ;)

2013. máj. 9. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Hipochonder? Akkor majd találsz más(nem létező)betegséget :)
2013. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7.válaszoló


Jó azért ennyire még nem vészes a dolog xD

2013. máj. 9. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem bántani akarlak !!!!! :D
2013. máj. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az "eset" után nem lennél rögtön rossz EÜ. állapotban. Ugye ehhez idő kell.


Sokkal valószínűbb okokat tudnék sorolni, miért nem vagy jól.

2013. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!