Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleózisom van, hogyan...

Mononukleózisom van, hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Már elegem van belőle! Egyszerűen gyűlölöm, a vele járó hercehurcát! Úgy érzem lelkileg sokkal jobban megvisel a betegség mint testileg. 2 hétig tartott a torokgyulladás, aminek következtében enni sem tudtam és éjszakákat nem aludtam át, ezenkívül láz gyötört és a nátha is rájött+ az egyéb tünetek. Nagyon szenvedtem.

Viszont mára már lemúlt, szerencsére minden fizikai fájdalmam.

De a tudat, hogy kb. még 3-4 hetet otthon kell töltenem semmit tevéssel és fekvéssel, megőrjít(a máj és a lép megnagyobbodása miatt)! Túl sok mindentől elszakít és olyan fontos eseményeket hagyok ki,amiket nem kéne. Így hát egész nap csak sírok, sajnálom ezt az elvesztegettet időt(próbáltam olvasni, meg elfoglalni magam, de egyszerűen egy idő után megunnom). Igazságtalannak tartom, hogy ebbe a betegségbe kerültem. Úgy érzem nem szolgáltam rá.

:(

Mégis mit tehetnék, hogy jobban érezem magam?

Köszönöm, hogy elolvastad!

18/L



2013. máj. 20. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt 19 évesen monóm. Első egyetemi évem utáni nyarat életem egyik legjobb nyarának terveztem, 3 barátnőmmel Pesten összeköltöztünk egy koliszobában. És a barátommal is ez volt ez első nyarunk, mert előtte télen jöttünk össze. Ahogy levizsgáztam az utolsó tárgyból, már másnap éreztem, hogy valami nem oké, de azért a költözést megejtettem. Aztán nagyon belázasodtam és tök rosszul voltam. Bedagadtak a szemeim, fájt mindenem. Természetesen egy éjszakát töltöttem a csajokkal Pesten, haza is mentem vidékre és ott jártam orvoshoz. A barátom dolgozott, talán 3szor találkoztam vele az egy hónap alatt, amíg lázas voltam és minden bajom volt. Egész nap ágyban feküdtem, elkezdtem nézni a doktor Houset, végig is pörgettem 5 évadot. Nem tudom még, hogy mit csináltam, de azért elvoltam. Ennek már 4 éve.

Szóval nekem is nagyon nagyon rossz volt, teljesen át tudom érezni a fájdalmadat, de hidd el, nem éri meg az önsajnálatnak élni. Örülj neki, hogy túl vagy a nehezén, mindjárt itt a nyár, pótolhatod a kiesett élményeket. Keress te is valami jó sorozatot, kezdj el tanulni egy nyelvet, kérd el a többiektől a leckét. Az ágynyugalmat tényleg komolyan kell venni, monóban előfordulhat spontán lépruptura (léprepedés), de ezt lehet mondta az orvosod is.

Amúgy ez a fiatalság betegsége, nekem van olyan évfolyamtársam, akinek olyan súlyos volt a fertőzése, hogy kórházban kellett kezelni és csúszott egy évet miatta a suliban.

Meg amúgy nincs olyan, hogy valaki rászolgált a betegségére, ne is keress rá okokat. Sajnos abban a korban vagy, hogy fogékony vagy rá, de túl leszel rajta nemsokára és többet már nem fogod elkapni.

Remélem valamivel jobb kedved lett! :)

23/L

2013. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 9 napig fertőző osztályon feküdtem miatta az írásbeli érettségi előtt 2 héttel. Mégse rinyáltam.
2013. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de úgy beszélsz, mintha minimum rákos lennél.

Elhiszem hogy szar bakker, de meggyógyulsz és kész. Ne hiszizz már, hanem örülj, hogy nincs nagyobb bajod.

2013. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm szépen! :)

Második válaszoló: Ne hidd ,hogy én nem kerültem majdnem be. Hál'Istennek nem történt meg. Az érettségi miatt megértem, hogy nehéz lehetett, bár nekem is az év végi ( köszönhetően a betegségnek jó sz*r lesz) eredményem beleszámít a tovább tanulásba.

Harmadik válaszoló: Nem úgy írtam! Egyszerűen csak el vagyok szomorodva. 2 napja piros kis pöttyök lepték el az egész testemet, amik szörnyen viszketnek, nem tudok aludni sem, gondolhatod,hogy érzek... örüljek, hogy nincs nagyon bajom? Még ki tudja mi lesz, végre azt hiszi az ember, hogy meggyógyult erre egy újabb tünet/mellékhatás :( Hosszan elnyúl ez a betegség és ez az ami a legjobban idegesít. Mozgalmas életet élek, ha tudok megyek ide-oda most meg szinte sehova... nehéz ebbe beletörődnöm.

2013. máj. 23. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
A majdnem és a 8 nap a fertőző osztályon között van bőven különbség.
2013. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kaptál esetleg valamilyen antibiotikumot? A kiütések miatt kérdezem. Ha kaptál, akkor milyet?
2013. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen kaptam antibiotikumot, augmentint. De csak 2 napig szedtem, mert előtte azt hitték tüszős mandulagyulladásom van, ezért felírták. :/
2013. máj. 23. 15:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez tipikus eset, amennyiben az első szem antibiotikum bevétele után 7-10 nappal később jönnek a kiütések. Bár a Te esetedben több napról van szó, nem? Hogy vagy amúgy? Kitaláltad már, hogy mivel kötöd le magad? :)
2013. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt mondták még plusz 2 hét :( Nem is vagyok valami szép látvány.

De egyébként, most már kezd jobb kedvem lenni :),ez annak is köszönhető,hogy itt volt nálam a barátom is 2 napot. Örültem neki, nagyon. Egyébként úgy ahogy elvagyok, gépezek stb... valahogy csak túlélem.

2013. máj. 24. 12:10
 10/10 anonim válasza:
90%
nekem 2hónapja volt monóm, remélem tudod,h.a barátodat még megse puszilhatod, nem szexelhettek.stb..
2013. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!