Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Immunrendszer erősítése...

Immunrendszer erősítése fiatalon, törékenyen?

Figyelt kérdés
16 éves 170(+~5) cm magas, 57kg-s vékonyabb termetű ember vagyok. Ahogy ismerem magam az immunrendszerem elég gyenge, több, mint 8 óra alvásra van szükségem naponta (10-11), és a közismertebb vírusok, mint pl a calicivíris, és egyéb náthát okozó vírusok, évente többször is megjelennek nálam. Már nagyon utálom, hogy ilyen gyenge vagyok, próbálom magam erősíteni, edzésre járok (judo) és hétvégenként futok, felüléseket végzek, stb. A fülemnél és a szemeimnél is jelentkezik ez a gyengeség, ha pl csak egy kisebb pofont kapok, már a legalacsonyabb légnyomástól is bedugul a fülem, vagy, néha a gőzölgő leves felett is elkezdek könnyezni, és nem tudom kinyitni a szemem. Ez miért lehet? Az immunrendszert lehet valahogy erősíteni? Nyáron gondolkoztam azon, hogy egy kicsit jobban elkezdek majd edzeni és 1-2 kockát még a hasamra rakok, bár nem tudom mennyire hatékony...
2013. jún. 3. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A kockáknak semmi közük az immunrendszeredhez...

Egyél sok gyümölcsöt, szedj vitamint, és vizsgáltasd ki magad.

2013. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Béres csepp:) Rendszeres, kiegyensúlyozott táplálkozás, mozgás, vitaminok... Am együtt érzek, a calici nagyon durva, tavaly benne voltam és rettegek tőle minden évbe minden egyes nap :( Az valami borzalom...még egy influenza is jobb ami 1hétig tart..
2013. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Villácska válasza:

Immunrendszerhez béres csepp kúra.

Amúgy a fizikai gyengeség megfelelő edzésmódszerrel megoldható. Én is nagyon vékony alkatú vagyok. Most vagyok 73 kiló és 55 ről kezdtem 2 éve. Az a lényeg hogy rohadtsokat kell enni. TUDOM te is eszel sokat, egyél többet. Húsokat, tojást, te még zsírosat is ehetsz. És edz keményen. Ne csak judo. Húzódzkodás fekvőtámasszal kezdj. Ha ezek bejönnek chalistenics továbbra. Ha nem tetszik kondizz.

2013. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!