Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes kivetetni a mandulámat?

Érdemes kivetetni a mandulámat?

Figyelt kérdés

Négy éve folyamatosan betegeskedem, pedig szedek vitaminokat. Havonta legalább egyszer van valami légúti megbetegedésem, ebből minden 3. mandulagyulladás. Most 4. hete van begyulladva, szedtem antibiotikumot, kaptam antibiotikum injekciót, de visszajött 2 nap után. Ma ott tartok, hogy alig van hely a kettő között olyan nagyok. Enni nem tudok egyáltalán, inni is alig. Kaptam injekciót, de nem használ.

Tavaly ilyenkor voltunk a gégészeten, de azt mondták nem kell kivenni, mert mégiscsak egy védelmi vonal. Lehet, de szerintem inkább már csak egy góc, folyamatosan gyulladt, a végén a sok gyógyszertől még széjjelmegy a májam.

Így, hogy folyton betegeskedem, az iskolában is nehezebb volt teljesíteni. Szeptemberben egyetemre megyek, ott nem hiányozhatok folyton, hamar kibuknék akkor.

Érdemes próbálkozni még egyszer az állami kórházban, hátha megváltozott a véleményük, vagy vetessem ki pénzért? Esetleg van más megoldás ilyen esetben?



2013. jún. 12. 18:22
 1/2 anonim válasza:
A gégész látja ha a mandula szerkezete gócos. De egyértelműen ki lehet zárni, hogy gócos-e, ha nézetsz AST vérből. Egyébként, ha negatív minden, akkor nincs baja a manduládnak, hiába begyullad.
2013. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

De a laboratórium kft-nél megcsinálhatod pénzért 1000 ft, úgy hogy nem kell beutaló


Szakember (előző voltam)

2013. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!