Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki kell vetetnem a mandulámat,...

Ki kell vetetnem a mandulámat, vagy bízhatok abban hogy jobb lesz?

Figyelt kérdés
5éve kaptam egy mononukleózist, és azóta minden évben 2x kapok mandulagyulladást is. Idén gyúrtam és szedtem szteroidot,és akkor nem kaptam. Sokszor éreztem h na most megint begyullad, nyelési problémák stb. de másnap reggelre meg semmi bajom nem lett. Most megint begyulladt,de ez már 1hónapja tart. Antibiotikumot is szedtem, Neocitran, ACC stb. De tegnap megint elkezdett fájni és mára már fáj is a mandulám. A torkommal nincs baj ,de nyelni a mandula miatt nem tudok. Lázam az 37szokott lenni de 1hónapja 38 volt. Fater nem akarja h kivegyék mert neki is kivették és fájt. Volt már nyílt törésem, műtöttek is, orvosi fémet is pakoltak belém (extrém sport) tehát nem félek a műtéttől. Ezek tükrében elkerülhetetlen ,hogy kivegyék ugye?
2012. jún. 19. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy szívizomgyulladáshoz is vezethet, érdemes kivenni. Maga a műtét kellemetlen, utána 5 napig fáj, aztán enyhül.
2012. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem sok gondot okozott mandulám, tavaly derült ki, hogy gócos úgyhogy kivették. Műtét 25 perc volt, tényleg nem kellemes és utána pár napig rossz, kb 2 hét ami még kellemetlen, de utána legalább nincs vele baj.
2012. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan bízhatsz, mert biztosan jobb lesz utána! (tapasztalat) :-)
2012. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem kiskorom óta nincs mandulám.

Nem akarom elkiabálni, de nem volt még azóta hetekig tartó, nagyon fájós torokgyulladásom.

Szerintem, ha kiveszik, jobb lesz!

2012. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. pont most lesz a szóbeli érettségim :S De utána sztem egyből elmegyek. Amm ez hogy van? Orvos utal be nem? Meg az hallottam ,h altatást is lehet kérni.
2012. jún. 20. 09:52
 6/9 A kérdező kommentje:
júliban 20/f
2012. jún. 20. 09:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk(Győr) nem lehetett altatást kérni. Fül-orr-gégész dönti el, hogy ki kell e venni.
2012. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
házi orvosom fül-orr gégész, majd meglátogatom
2012. jún. 21. 11:48
 9/9 A kérdező kommentje:
szedtem rá szteroidot most, egész jól rendbe jött 1,5 nap alatt
2012. jún. 21. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!