Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan aki/akinek az...

Van itt olyan aki/akinek az ismerőse beoltatta magát újinfluenza ellen? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 17:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a nagyim. Nincs tapasztalat. Még nem kapta el :D
2009. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Kollégáim tegnap kaptak az újinfluenza és a hagyományos ellen is védőoltást. Egyelőre nem hallottam tőlük panaszt. Én csak később tudom felvenni az oltásokat, mivel szabadságon vagyok, és nem tudtam bemenni a munkahelyre.
2009. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Sem én,sem az ismerőseim nem oltatták be magukat,még azok sem,akik tavaly beoltatták,és ennek ellenére tavaly influenzásak lettek.Az egyik barátnőm az oltás ellenére télen 3x is influenzás lett.Én legalább 20 éve nem voltam influenzás.
2009. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Mi se oltattuk be magunkat, ugyanis tavaly beoltattuk, és a végén mégis úgy elkaptam én is, meg két tesóm is az influenzát, hogy én kórházba kötöttem ki, és tesóim is szenvedtek rendesen.
2009. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

éppen ez a lényeg ha baj van kimagyarázzák mást kaptál el .. amugy lehetséges megvan az első áldozata az oltásnak bár ezt ugy is másra fogják egy 60éves nő 2 nappal az oltás beadása után meghalt... majd kimagyarázzák- ahogy ezt a nőt meg beállitották a 3. áldozatnak..

de ime igy kell hinni a miniszternek

[link]

2009. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Én tavaly beadattam az influenza elleni oltást, semmi bajom nem lett tőle és nem is voltam influenzás. Ez a 60 éves nő, aki meghalt.. hol olvastad? A minisztereknek természetesen én sem hiszek, azért szerenék inkább személyes tapasztalatokat hallani, nem híreket olvasni. Köszi mindenkinek, aki eddig válaszolt!
2009. okt. 14. 18:27
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Ma már megtalálod több oldalon is de ezt egy rokona irta az egyik forumra idézem :

az egyik forumon találtam ide másolom :

Tegnap jelent meg a médiában, hogy elhunyt a harmadik H1N1 áldozat.

Sajnálatos módon szeretett sógornőmről szól a hír,(testvérem felesége). Nem szeretnénk vitatni az ANTSZ jelentését, azonban azt szeretnénk ha tisztán látná mindenki mi történik. Szerettünk ugyanis nem H1N1, hanem az orvosok gondatlanságának áldozata.

Egészen pontosan előrehaladott mellrákban szenvedett, amely áttéteket adott. Mindezt olyan későn vették észre, hogy gyakorlatilag már semmit nem lehetett tenni.

Manapság mindenhol a szűrés fontosságát hangsúlyozzák. Mondja meg valaki, akkor hogyan lehet mégis, hogy egy 33 éves fiatal nő, aki minden évben járt nőgyógyászati szűrésre (bizonyító iratok vannak), végstádiumú mellrákban hal meg?


Amikor terhes lett, gyakorlatilag 9 hónapon át havonta látta nőgyógyász! Panaszára, miszerint érez egy csomót mellében, mindenfajta vizsgálat nélkül azt a választ kapta, hogy az tejmirigy. Majd a szülést követően mivel nem tudott szotatni, begyulladt a melle, meg is műtik!, de nem veszik észre hogy az nem gyulladás, a daganat nem kerül észlelésre, és nem hogy mammográfia, de ultrahangos áttekintés sem történik.

Néhány nap múlva rohammentő szállítja kórházba, két hétig kezelik az intenzív osztályon agytrombózis diagnózissal, vérhígító szereket kap, de mivel állapota nem javul, a család átszállíttatja egy másik Klinikára.

Itt a vizsgálatokat követően közlik a családdal, hogy a betegség igen előrehaladott, gyakorlatilag csak hetekben gondolkodhatunk.


Döbbenten állunk a H1N1 hír előtt, hiszen betegünk két hónapig intenzív osztályon feküdt. Ugyan hogyan kaphatott H1N1 et? Ha esetleg a legyengült szervezete miatt talán elkaphatta is, a család szerint ő semmiképp sem ennek az áldozata, sajnos a vírus sokat rontani már nem tudott állapotán.



Az orvosok folyamatosan tájékoztatták a családot az állapotáról, felkészítettek minket.

A három hónapos kisbabát a nagyszülők vették magukhoz, akiknek (és az egész családnak) a baba az egyetlen vígasz mérhetetlen gyászukban.

Családunk egyébként a hanyag nőgyógyász ellen pert fontolgat.


Úgy gondoljuk rengeteg az eladatlan oltóanyag, jól jön egy kis "ráhatás". A családunkban egyébként senki sem beteg.

remélem látják már a kételkedők mire is megy ki a játék ....

2009. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Végső soron sok jelentősége itt már nincs annak, h ez h1n1 volt-e vagy sem, a legyengült szervezeten volt a hangsúly :( Mindenképpen borzasztó, ami történt, és ilyen fiatalon :(
2009. okt. 15. 15:28
 9/29 A kérdező kommentje:
Aki még hallott (nem a médiából) h1n1 oltottakról, írjon!
2009. okt. 15. 15:28
 10/29 anonim válasza:
62%

Én elég szkeptikus vagyok ezzel az oltással kapcsolatban. Annyi a kamuzás hivatalos oldalról, hogy akinek az nem gyanús, bármit bevesz.

[link]

[link]

[link]

[link]

Remélem tudtam segíteni.

2009. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!