Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szemölcs eltüntetése valami...

Szemölcs eltüntetése valami házi módszerrel (pl fokhagyma)?

Figyelt kérdés
kb már 6-7hónapja szenvedek a szemölcsökkel a lábamon,nemrég viszont elmentem 1 bőrgyógyászhoz aki megállapította hogy szemölcs,és aztmondta hogy van 6db kis szemölcs a kis lábujjamon(nagyon fájt,volt hogy cipőt sem tudtam venni),azokat először kitisztitotta majd később vissszakellett menjek(nemtudta akkor megcsinálni a fagyasztást,mert nagyon méjjen voltak a gyökerek) hogy lefagyasszák(nagyon fájdalmas volt,akárcsak a tisztítás)..leis fagyasztotta viszont maradt még 1 kis szemölcs a nagy láboomujja alatt,az lenne a kérdésem,hogy el lehetne tüntetni ezt az 1 kicsi szemölcsöt valami otthoni módszerrel(pl fokhagyma)?(mostanába úgy szoktam hogy minden este szigetelő szalaggal ráragasztok 1 cikk fokhagymát)
2013. jún. 27. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
igaz hosszadalmas volt, de én úgy szoktam megszabadulni a szemölcseimtől, hogy a felső rétegét mindig levágom...nekem egy nagy szemölcsöm lett a kislábujjamon, nagyon szokott fájni, főleg hogy az a lábujjam még furán is áll...de én vettem a dm-ben valami szemölcsre való cuccot, és azzal kezeltem, és amellett még levágtam a felső rétegat nekem az pl bejött, már sokkal kisebb mint volt :)
2013. jún. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem a doki vágta le aztán pedig kikaparta és tisztitotta,de nagyon fájt szóval szeretném elkerülni:))
2013. jún. 27. 23:53
 3/18 anonim ***** válasza:
Ne alkalmazz házi praktikákat, menj vele dokihoz.
2013. jún. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egy ismerősünk mondta hogy neki volt a kezén és rakott rá fokhagymákat és pár hét alatt eltünt..azért jólenne nem dokihoz menni megint,mert elég sok idő amég az a seb meggyógyul meg ilyesmi
2013. jún. 27. 23:55
 5/18 anonim ***** válasza:
hát ebben meg tudlak érteni hogy kerülöd a dokit, elég volt anya szenvedését látni amikor az ujjáról fagyasztott szemölcse gyógyult...egyébként ha tényleg csak a felső rétegeket vágod le az nem fáj, mert az szerintem inkább csak elhalt bőr...meg ha magadnak vágod le egy kicsit, akkor te jobban érzed hogy mennyit is kéne vágni ahhoz hogy ne fájjon még annyira :) egyébként ez a fokhagymás ötlet érdekesen hangzik, lehet majd én is kipróbálom, hátha :D
2013. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A szemölcsöt meg szokták vizsgálni szövettanon. Azt is meg tudod otthon magadnak csinálni? Vagy már megvizsgálták ezt a szemölcsödet, amit most le szeretnél kaparni? Biztos nem rosszindulatú? Én félnék az ilyesmitől...inkább fájjon, meg legyen kicsit kellemetlen, mint később valami nagyobb baj.
2013. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát miután lefagyasztott 6ot a kislábamújjáról,azután megnézte azt is,és vágott le 1 kicsit (a bőrfelületről)...fokhagymával kapcsolatosan nincs senkinek valamilyen tapasztalata?
2013. jún. 28. 00:14
 8/18 anonim ***** válasza:
anya a kórházban dolgozik, és nem épp takarítóként, azért ő nagyjából ért az ilyesmikhez, és nem csak "kapargatom", kezelem is rendesen arra alkalmas krémmel. egyébként a leghatásosabb módszer a vérehulló fecskefű, az napokon belül elmulasztja a szemölcsöt :)
2013. jún. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, a vérehulló fecskefűről én is azt hallottam, hogy kifejezetten jó szemölcsre.
2013. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én egyszer a tömény teafaolajat próbáltam az ujjam lévő szemölcsre és bejött.Pár nap után felszívodott
2013. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!