Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek? 16 éves lány...

Mit tegyek? 16 éves lány vagyok, és úgy érzem nagyon kell nagy wc-znem. Voltam is, de nagyon kemény a székletem és csak 1-2 bogyó jött, ki. Nemtudok wc-zni, pedig kellene, de megrekedt, továbbá a székletem is nagyon kemény

Figyelt kérdés
Mit tegyek, hogy fellazuljon, hogy végre kijöjjön? Úgy hallottam a meleg víz a segít, de nemtudom....
2009. okt. 22. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

igyál sok sok sok tejet


vagy uborkalevet


vagy melegvizes beöntés(bár magadnak nehézkes eset)

2009. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megijedned, ha nincs mindennap székleted. Nem kóros az sem, ha csak két-háromnaponta van.


Igyál sok vizet és egyél rostos ételeket: gyümölcsöt, teljes kiőrlésű kenyeret. Házilag ne próbálkozz beöntéssel, sérülést is okozhatsz magadnak. Esetleg menj be a gyógyszertárba, mondd el őszintén a gyógyszerésznek a problémádat, nem fog kinevetni, és kérj tőle valami kúpot.

2009. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Néha nekem is szokott lenni ilyen, de a sok tej /minimum 1 liter/ meghajt gyorsan.
2009. okt. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi azóta megoldódott, még aznap:D

Ittam egy kis melegvizet, és attól jobb lett:D

2009. okt. 25. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A nehéz székelést az egészséges táplálkozás és mozgás megoldja.

Ha egy folyamatban lévő székrekedést kell megoldanod, akkor a patikában kérj tanácsot, hogy melyik hashajtó ségít a leggyorsabban.A továbbiakban pedig igyal sok folyadékot,mert az évek során az ilyesmi bélgyulladást de főleg aranyeret okozhat.

2009. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!