Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleózis, vajon fertőző...

Mononukleózis, vajon fertőző vagyok még?

Figyelt kérdés
4 hete betegedtem meg, a laboreredmények kimutatták a mononukleózist. A betegség lefolyása elég enyhe volt, pár napig voltak csak megduzzadva a nyaki nyirokcsomóim, pár napig fájt a torkom. Mindenki mondta, hogy milyen könnyen átvészeltem, hiszen már 1 hét után ugyan olyan jól voltam, mint előtte. Semmi rossz közérzet, fáradtság.. Sok helyen azt olvastam, hogy a betegség addig fertőz, ameddig a láz tart. Nos, én egyszer sem voltam lázas a betegség alatt.. Más helyeken viszont 2 hetet írnak, ami meg már lejárt.. Akkor most már csókolózhatok a barátommal? Vagy még várnom kéne valamennyi időt? Előre is köszönöm.:) 15/L

2013. júl. 24. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked melyik vírus okozta: EVB? Nekem az van, eért erről tudom.

Az orvos megmondja, meddig fertőzöl.

2013. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És honnét kaptad egyébként? Mert ha a barátodtól, akkor csókolózhattok a fertőző időszak alatt is.
2013. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen, nekem is az EBV, ha te is erre gondoltál:)

az orvos nem mondott semmit a fertőzésről, nem sokkal utána jutott eszembem hogy ezt jó lett volna megkérdezni..

nem a barátomtól, valószínűleg valaki más poharáról :S

2013. júl. 24. 23:37
 4/12 anonim ***** válasza:

30-40 nap a lappangási ideje, ebből kikövetkeztetheted, mikor, kitől kaptad el. Nekem a májamat támadta meg, az bő 2 hétig tartott, a tünetek enyhülásekor mondta, hogy még 3 hétig fertőzök, addig ne menjek fogorvoshoz, stb.

Milyen vírusok okozhatják még ezta betegséget?

2013. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én amúgy nem vagyok szégyellős ebben nagyon: felhívom az orvost a kérdéseimmel.:)
2013. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És amúgy hogy derült ki ez Neked? Mert sajnos nem annyira hétköznapi dolog, hogy egy iylen vizsgálatot lekér az orvos...

Háziorvos nézette meg Neked?

2013. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem is meg volt/(talán még van) nagyobbodva egy kicsit a májam meg a lépem, de ebből én nem érzek semmit.

Elvileg egy CMV nevű vírus is okozhatja, de az EBV a leggyakoribb..:) ha még benne vagy, jobbulást!

2013. júl. 24. 23:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszi! Viszont kívánom! Továbbra is érdekel, hogyan derült ki.
2013. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Ne haragudj, csak mire észrevettem a kérdésedet, már elküldtem a kommentet, és csak 5 percenként enged válaszolni.

Bedagadtak a nyaki nyirokcsomóim, ezzel mentem el az orvoshoz, aki a vérvétel után megállapította a dolgot.

2013. júl. 24. 23:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszi.:)

Az 5 perces limittel még nem találkoztam...:-o

2013. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!