Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az óvszer mennyire véd a HIV-től?

Az óvszer mennyire véd a HIV-től?

Figyelt kérdés
Lefeküdnétek-e HIV+ emberrel óvszerrel?
2009. okt. 23. 12:47
 1/4 anonim válasza:
Az óvszer tökéletesen véd a nemi betegségek ellen! Ha nem szakad ki, akkor lefeküdhetsz vele.
2009. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak az óvszer véd ellene. Persze 100%-ban nem védhet, hiszen kiszakadhat, stb.

Hát nem tudom... Azon gondolkodom, mi lenne, ha beleszeretnék egy HIV pozitív emberbe, hogy merném-e ezt a dolgot... Nem csak a szexet, én érzelmileg is félnék, tartanék tőle, hogy teljesen beleszeretek, aztán elveszíthetem. De a szextől is félnék. Amíg az óvszert az ember azért használja, hogy ne legyen terhes, addig az az 1% rizikófaktor eléggé elhanyagolható, pláne, hogy van már gyerekem. És egy nemkívánt terhesség még mindig jobb, mint elkapni a HIV vírust. Oké, kiszakad a gumi és terhes lesz a csaj, akkor ugye ha van esze, rögtön írathat esemény utánit és kész. Vagy ha nem, akkor szül egy babát, nyilván úgy kéne, hogy készül rá meg minden, de hát megtörténik az ilyen. Viszont HIV pozitívvá válni szerintem lényegesen rosszabb.

Szóval én azt hiszem, ezt nem vállalnám be. Én ehhez már túl félős vagyok. Fiatalabb koromban biztos azt mondtam volna, hogy de hát a szerelemnek nem lehet akadálya, és tűzön vízen át, meg ilyesmi. Mostmár azért úgy vagyok vele, hogy persze, a szerelem nagyon fontos, de azért én nem szeretnék kockáztatni.

2009. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia,NE tedd,mert az óvszer ugyan véd,de ha kiszakad/ÉS VAN ILYEN/AKKOR VÉGED!!!Ráadásul oralis dolog is szokott történni sex előtt és ott ha nem gumiban teszed ugyancsak elkapod.Én a helyedben nem tenném/36 éves ápolónő vagyok és dolgoztam AIDS osztályon 2ÉVIG!!/
2009. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
HIV+ emberrel semmiképp ne feküdj le!!! Nem ér annyit, hogy egy életre tönkretegyen, még ha akaratán kívül is.
2009. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!