Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fekete széklet lehet has izom...

Fekete széklet lehet has izom edzés miatt?

Figyelt kérdés

sokáig volt székrekedésem meg mindig fájt a hasam,csináltam 50 db felülést , reggel arra keltem fel ,hogy éget a hasam belülről + fekete volt a székletem.lehet hogy megsebesítettem belülről..

20 f


2013. júl. 30. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2013. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy fekete? Mert ha székrekedésed van, összesűrűsödik és sokáig van odabenn, akkor egész sötétbarna a színe. Ha valóban "szurokszéklet", az a felsőbb régiókból eredő vérzésre utal, az nem lehet hasizomgyakorlattól.
2013. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha égett az inkább gyomorsav túltengésre utal. Emiatt lehet fekély, amiből vér szivároghat. Az emésztőrendszer magasabb szakaszából / gyomor, vékonybél/ származó vér megemésztődik és szurok székletet okoz. Nem függ össze a felülésekkel.

Háziorvosodat keresd fel ! Mond el, hogy székrekedés után volt ez a fekete széklet. Mindkét tünetet figyelembe kell venni.

2013. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És sürgősen tegyél valamit a székrkedés ellen. Több folyadékot fogyssz (víz, gyümölcs és zöldséglevek).
2013. júl. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól írják, hogy gyomorégés + fekete széklet aktívan vérző fekélyre utal. Ezzel mindenképp orvoshoz (gasztroenterológia) kell menni és jobb nem időt húzni. A felülésekhez nincs köze.


A másik eset, hogy a feketeséget vas/szén tabletta, vörösbor, cékla esetleg valamilyen véres kaja okozza az egész pedig egyszerű refluxos panasz. De mindenképp az 1. esetet kell feltételezni és azt kell kizárni/megerősíteni.

2013. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!