Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap a kezeink közt halt...

AlinaHella kérdése:

Tegnap a kezeink közt halt meg egy galamb. Lehet tőle bajunk?

Figyelt kérdés
Tegnap az orrunk előtt csattant le a földre pár méter magasról egy galamb, aztán nagyon gyengén lépdelt párat, látszott, hogy megsérült. Mivel sokan jártak arrafelé, féltettük, hogy esetleg bántják az emberek, mert nem tud elrepülni, így mellette maradunk, próbáltuk megnézni, nem törött-e el lába/szárnya. A levegőt nagyon nehezen, sípolva vette, de megnéztük a hasán, lábán, szárnyán kívülről nem volt semmi látható, a nyaka kicsit mintha megduzzadt volna, de mivel sosem voltam ilyen közel egy galambhoz sem, lehet, hogy ez náluk ilyen. Beleült a vízbe, egyre kókadtabb volt, aztán egy pulcsiban odébb vittük a vihar miatt. Ott egy fél óra múlva meghalt. Tudom, hogy sok betegséget terjesztenek, kezet otthon tudunk csak mosni, addig nem nyúltunk semminkhez. Mire kell ilyenkor figyelni ? Tartok tőle, hogy valami betegsége volt, ami esetleg fertőzhet.

2013. aug. 10. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért közel sem terjesztenek akkora betegségeket mint amekkorára sokan gondolnak, én fogtam már denevért verebet, rigót a kezembe mindnek segíteni kellett valamilyen okból, de sose kaptam el tőlük semmit legalábbis évekkel ezelőtt volt

Mint minden más vadon élő állatnál ami terjeszthet szalmonellát pl, lényeg hogy szájhoz szemhez nem szabad nyúlni, enni sem lehet, telefonotokat se fogdossátok stb.


Célszerű ilyenkor flórasept-el kezet mosni vagy domestos-al, ezek erős fertőtlenítő hatással vannak felruházva

Amit megfogtatok pl lakáskulcs érdemes azt is megmosni

21/F

2013. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, bár gondolom már elkéstem ezzel a fertőtlenítő dologgal, de azért megmosom vele a kezem, a többi tárgyat, amihez nyúltunk már a hagyományos kézmosás után.
2013. aug. 10. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!