Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Két-három hetente jönnek ki...

Két-három hetente jönnek ki herpeszeim, ez ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Régebben nem voltak ilyen gondjaim, évente egyszer-kétszer voltak herpeszeim, aztán tavasz elején volt egy mandulagyulladásom, akkor az egész ajkam, a fél arcom, és az orrom belsejét is beterítette a herpesz. Azota nagyon sűrűn előjön. Mikor elmúlik, rá egy hétre jön egy másik. Már nagyon kellemetlen és idegesítő. Zoviraxot használok ellene, de jó lenne valamivel megakadályozni, hogy kijöjjenek. Az immunrendszerem nem hiszem, hogy le lenne gyengulve, beteges se vagyok. Mi lehet a baj, és mit tudok tenni ellene? Előre is köszönöm a válaszokat! 16/L
2013. aug. 13. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A te korodban én is így voltam vele, ha van barátod, lehet ő a vírushordozó, és tőle mindíg visszakapod.

Az immunrendszert célszerű erősíteni, attól, még, hogy nem vagy beteg, C. vit, sok gyümi-zöldség, multivitaminok nem árt.


Ha érzed, hogy épphogy ég, viszket, foghagymával, vöröshagymával kend be, nem fog annyira kijönni

2013. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) nincs barátom, szóval nem ilyen úton kaphattam el. :) voltam a háziorvosnál, adott valami tablettát, amit ha legközelebb ki akar jönni el kell kezdenem szedni. Emellett meg elkezdtem C-vitamint szedni
2013. aug. 15. 21:12
 3/4 anonim válasza:
Felírattam az orvossal Telviran tablettát ( bőrgyógyász írta fel , mert nagyon csúnya, elfertőződött, vissza-visszatérő volt) és nekem ez vált be egyedül. -- Amióta babázok, sztornó a módszer, teafaolajjal kenem kisebb- nagyobb sikerrel...--Akkor be kellett szednem egy doboznyit, és nagyon gyorsan, hosszú időre elmúlt!! Majd felírattam a háziorvosommal is, és ha éreztem a bizsergő érzést a számon, rögtön bevettem egyet, aznap még 2-3-at, amikor újra éreztem a bizsergést. Így nem, vagy alig jött csak ki. Nekem ez az erős gyógyszer tényleg megváltást jelentett, mert nem picike kis bibi volt, hnem makacs, kegyetlenül csúnya, irgalmatlanul fájó herpesztől szabadultam meg. A tablettával párhuzamosan bika mennyiségű C-vitamint is szedtem, úgy kezeltem ezt a herpesz ügyet, mintha lázas lennék, szóval 3000 mg C- vitamint vettem be(reggel-délben-este 1000-1000)Lázas állapotra az orvos ajánlotta ezt a módszert.
2013. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fuuton válasza:
Nekem valahogy akkor szokott előjönni, amikor meglátom máson vagy azon gondolkozok, hogy milyen rég volt már herpeszem, és másnapra ki is jön. Az anyukám folyton azt mondja, hogy le van gyengülve az immunrendszerem, és nekem így jön ez elő. Én propoliszt szoktam bevenni kockacukorral, illetve azt szoktam rákenni, ha érzem, hogy kijön. De használtam már zoviraxot és aloe verát is, azok is bejöttek.
2013. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!