Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ezen a nyáron már harmadjára...

Ezen a nyáron már harmadjára fájdul meg a fülem, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem voltam strandon egyszer sem, hogy esetleg a viz menjen bele, vagy ilyesmi... Szimplán 2 hetenként begyullad... Az első nagyon fájt, orvoshoz is elmentem, aki nem mondott semmit, kaptam ilyen "madzagot" a fülembe, meg fülcseppet, a második fülfájásomnál is azt használtam, ami már enyhébb volt, plusz infralámpáztam. Kb, egy hete is fáj a fülem, szintén ugyan ezt csináltam 1-2 és elmúlt, de ma már megint fülfájásra ébredtem.... Úgy kezdődik, hogy be van dugulva, és érzékeny.. Majd napról-napra jobban fáj. Sajnos orvoshoz most nem áll módomban elmenni. Mitől lehet ez?
2013. aug. 15. 10:25
 1/3 anonim válasza:
Fülpiszkálót használsz? Ha igen, lehet felsértetted. Lehet benne maradt a víz a füledben. Infralámpát ne használj, ez gyulladás, inkább hűtsd. Lehet nőtt egy kis pattanás a füledbe amit elkapartál, vagy akár a fülcimpádra. Nekem hasonló esetekben gyulladt be a fülem. Igaz most nincs tél, de lehet, hogy hideg érte a füledet (pl.: ventillátor). Tavaly 3 hónapig szívtam ezzel a problémával. Otosporint (hűtőben kell tárolni) beáztattam ilyen madzagba és naponta még csepegtettem. Az orvos ajánlott, jó az a kenőcs amit használ, de érdemes 2 napig a fülben hagyni. Esetleg kérdezd meg, hogy mi az a kenőcs írja fel, hogy otthon is használhasd, ha megint előjön.
2013. aug. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen használok. De nagyon érdekes, hogy évek óta csak nyáron van fülproblémám, de általában csak 1*, most meg szinte egész nyáron. Ventilátort nem használok, strandra se járok, évek óta, fürdésnél persze belemehet e viz, de nagyon érdekes, hogy csak nyaranta.... Pár nap és vizsgám van, de igy nem igazán tudok koncentrálni a tanulásra... Aludni se tudok normálisan. Az orvosok meg szépen szólva *zarnak az egészre, pedig a 2 hét alatt 3at megjártam.
2013. aug. 21. 16:02
 3/3 senga92 válasza:

Ez nagyon fura, de én is fülfájós vagyok/voltam. A helyedben kicsit az immunrendszerre edzenék. Zöldség, gyümölcs, napozás,vitaminok.

A nagyapám azt mondta, ha érzem,hogy kezd fájni, akkor pálinkás vattát dugjak bele és tényleg segített rajta!:)Esélye sem volt begyulladni.

2013. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!