Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Ha valakinek gyenge az immunrendszere, annak mik a konkrét tünetei? Mi a baja?

2009-10-29 09:40  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Lesben állnak a betegségek. Gyakoriak a megfázások, kialakul az allergia, a szervezet elsalakosodik, a szabadgyökök elszaporodása miatt megnő az esély a rákos megbetegedésre. Szinte minden betegség forrása!

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2009-10-29 09:52 Privát üzenet
Az allergia éppen a túlműködő immunrendszer jele.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2009-10-29 10:57 Privát üzenet
Immunhiányos állapotban már a csecsemő korban mindenféle betegség megtámadja a beteget. És ezeket általában olyan kórokozók okozzák, melyek "normális" körülmények között nem patogének, jelen vannak mindenki szervezetében, vagy pedig az egészséges szervezet számára gond nélkül leküzdhetők.
Az immunrendszernek nem feladata a szabadgyökök eltakarítása, sőt az immunsejtek termelik a legtöbb szabadgyököt, így pusztítják el a kórokozókat (pl. NADPH-oxidáz, mieloperoxidáz stb.). A rákos betegségek valószínűsége azért nő, mert a jól működő immunrendszer feladata a kóros saját sejtek elpusztítása is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2009-10-29 11:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

azért kérdeztem ezt meg Tőletek, mert nekem endometriózisom volt (van) és sok helyen olvasom, hogy a gyenge immunrendszer is okozhatja. Én gyerekkoromban 1 évben egyszer ha voltam beteg, lázas pedig szerintem egész életemben kb. ötször lehettem, és én ezekből pont arra következtetek, hogy az én immunrendszerem baromi erős! Akkor én vagyok a kivétel?! :)
Köszi a válaszokat! :)

# 4/6Időpont 2009-10-29 12:16 Privát üzenet
Azt írtad,a betegségedet gyenge immunrendszer is okozhatja,akkor nem törvényszerű,hogy neked az is okozza!Miért ne lehetnél kivétel?!:)

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2009-11-01 07:27 Privát üzenet
Az endometriózis Candidiázis tünete is lehet. A candida gyengíti a szervezetet, de egyénileg kinek-kinek más-más tüneteket okoz (energia blokkolt területek) A Candida megtelepedése lokális savasodáshoz vezet, a szervezetvben való szisztémás elterjedése pedig teljes elsavasodáshoz, akár rákhoz is vezethet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 6/6Időpont 2009-11-05 07:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
16 Hónapos kisfiamnál még mindig nem múlt el a nyirokcsomó megnagyobbodás a bal hóna aljba.3 hónapja voltunk vele kórházba ahol nem tudták megmondani mitől van, csak gyanakodnak!..
Herpesz kezelésre bevált már valakinek a homeopátiás módszer?
Ha valakinek már volt herpesze (szájon), akkor kijöhet attól, hogy herpeszessel pl. csókolózik, vagy akkor már mindegy?
Mik a jellemző tünetei a hasfali sérvnek/ köldöksérvnek? Volt itt már valakinek?
Okozott valakinek a femibion allergiàs tüneteket?
Az lehetséges, hogy valakinek már annyira gyenge az immunrendszere, hogyha beteg, egyáltalán nem lázasodik be? Vagy azért nem lázas, mert nem annyira beteg?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu