Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz az, hogy Ukrajnában...

Igaz az, hogy Ukrajnában tüdőpestis-járvány van?

Figyelt kérdés
Én ezt elég nehezen hiszem el... :/
2009. nov. 4. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Ezt honnan veszed? Tüdőbajról (TBC),már hallottam,pestisről is,ami nagyon régen volt csak,de a tüdőpestis az új nekem.
2009. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Idézek wikipédiáról:


"...Főbb formái a bubópestis (mirigypestis), a szeptikémiás pestis és a tüdőpestis...

...A tüdőpestist a cseppfertőzés útján a szervezetbe jutó baktérium okozza, tehát emberről emberre terjed...

...Tüdőpestis és a szeptikémiás forma esetén egy napon belül el kell kezdeni a kezelést. Az azonnali kezelés a halálozás esélyeit 5% alá csökkenti. A kezelésekhez számos antibiotikum (leggyakrabban sztreptomicin, klóramfenikol, tetraciklin) áll rendelkezésre. A tüdőpestiseseket el kell különíteni, a velük kapcsolatba került személyeket ki kell vizsgálni...

...A tüdőpestis inkább a téli, hidegebb időszakban jellemző, az influenzához hasonlóan cseppfertőzéssel (tüsszentés) terjed emberről emberre. A fertőzött jó ha megérte a három napot. A tüdőt támadja meg, véres, köpetet, nagyon magas lázat okozva végül az idegrendszert támadva fulladás következik be.A halálozási ráta 100%-os volt..."

2009. nov. 4. 11:02
 3/16 A kérdező kommentje:

Még egy kis kiegészítés:


"cseppfertőzéssel terjedő baktérium gyakorlatilag azonos a középkorban Európa felét kiirtó bubópestisével, ám míg a bubópestis jól kezelhető antibiotikummal, a tüdőpestis nem, és gyakran 24 órán belül végez áldozatával"

2009. nov. 4. 11:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha erről lenne szó, akkor nem 70halott lenne, hanem sokkal több.
2009. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, tüdőpestis, nem H1N1.
2009. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem 70 halott lenne hanem 70.000. Ne dramatizáljuk már túl, csak egy szaros influenza. Az emberek eszik az olcsó félkész és instant kajákat amik az életbe nem láttak természetes alapanyagokat, naná hogy nincs immunrendszerük! Az ilyen hülyék haljanak is bele. Ha nincs pénzem eszek zsíros kenyeret hagymával.
2009. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Ki dramatizál? Én csak a tényeket mondom. Manapság a tüdőpestis sem annyira halálos, mint száz éve...
2009. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Egy szar.s influenzába meg nem hal bele 70 ember ennyi idő alatt, akármilyen is az immunrendszerük.
2009. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kell idekeverni a H1N1-t, attól csak az fél, aki hisz a h*lye médiának. Én nem ilyen vagyok.
2009. nov. 4. 11:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Már megerősítették, hogy tüdőpestis. Ez nagyon veszélyes, de szerencsére az antibiotikumok miatt már nem akkora a halálozási ráta, mint évszázadokkal ezelőt.
2009. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!