Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha azt állitom hogy az ivovizs...

Ha azt állitom hogy az ivovizszolgáltatás technikai fogyatékossága miatt van olyan sziutuáció mikor fizikai törvények alapján szennyviz kerül az ivóvizünkbe, ill. hálózatba, ami sok esetben magyarázhat fertözéseket, hülyeséget állitok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

igen


tételezzük fel, hogy közvetlenül egymás mellett megy a vízvezeték és a csatorna ... a csatorna szivárog, és a vízvezeték körül eláztatta már a talajt is ... a vízvezetékben viszont nyomás van, tehát oda nem tud beszivárogni, legfeljebb onnan kifelé a víz


legyen csőtörés is a vízvezetéken ... abban a pillanatban leesik a nyomás nálad a vízcsapnál, és bár kicsi az esélye előfordulhat, hogy viszi magával a környező talajból a szennyeződést a vízvezetékbe pár méteren, de amint javítani kezdik (tehát elzárják a főcsapot) ez a víz visszafolyik a talajba


csőtörés után nem ilyen okból sárga, vagy vörös a víz, hanem mert megváltozott az áramlás iránya (többnyire körvezetékek vannak) és a vezetékben évtizedek alatt leült rozsda, egyéb anyagok felkeverednek

2013. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a téli csapra gondolok.Tőrtént,szomszédban nyári zuhanyzo üzemelt-vashordó, napsütés stb zuhanytálca össze volt kötve az udvari ivovizvételezöi hellyel ami jobb hiján téli csappal üzemelt. Ennek volt egy kis aknaja.Fürdik a gyerek fel liter sampon a fejre,folyik és emelkedik a vizszszint az aknaban, melyben ott a télicsap es a végen a kifolyó.Jön a mama szomjas kienged egy pohár friss vizet ,és a viz habzik és samponizü. Őszintét megvallva picit szakmabeli vagyok, utána is jártam a dolognak a csappal kapcsolatban. A teli csapot ha elzárjuk lent egy kis lyuk szabaddá válik és a fenti csöben lévö vizoszlop alul kifolyik, ezért nem fagy szét a felsö rész. Csakhogy ez a kis lyuk mindaddig szabadon van, amig mi ujra ki nem nyitjuk a csapot ,hogy ugye felülröl follyon a viz ,mivel ez egy kettös müködésü szerkentyü. itt jön a fizika . Valaha rémlik tanultam valamit a közlekedö edényekröl.Alul akis lyuk nyitva, mert ugy van, kivül az aknában megemelkedik a vizoszlop a lyukon keresztül beáramik a szennyviz a csöbe kinyitlyuk a téli csapot és ezálltal zárjuk a kis lyukat, csabdába esett a szennyviz, es belekerül a poharba. De ha netalan az utcan van egy csötörés a gerincböl kifolyik a viz akor a rendszerünkben vácum ,van nempedig nyomás, és esetleg ekkor nyitnánk meg a csapot, nem a pohárba folyna av szenny hanem beszivná a rendszer.
2013. szept. 23. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!