Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 38 fokos melegben sajnos 3-4...

38 fokos melegben sajnos 3-4 liter jeges vizet ittam meg, mert fizikai munkát végeztem. Most be vannak gennyesedve, gyulladva a manduláim. Iszonyú fájdalmat érzek. Okozhatta az, amit leírtam?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Okozhatta,igen!az egyik kolleganőm is igy járt!
2009. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, én is így jártam, most be van gyulladva mindkét mandulám a sok jéghideg üdítőtől :S de nem tudom mit tehetnék hogy meggyógyuljak :S
2009. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
zsálya tea. fertőtlenítő, és enyhe antibiotikum hatása is van. gargalizálni is tessék.
2009. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem szabad ilyenkor nagyon hideg italokat ilyen mennyiségben fogyasztani, még bélgyulladást is okozhat!

Egy-egy pohár vagy egy fél lityós üdítő ami jó hideg, ilyen melegben belefér, de ez nagyon sok! Én személy szerint nem iszok hűtött cuccokat, nekem jó a csapvíz, vagy a szoba hőmérsékletű ásványvíz is. Sokkal jobban befogadja a szervezet.

2009. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Maripen extrát javasolt az orvos, de ő azt mondta, hogy nem lehet ettől a gyulladás és gennyesedés, mások pedig azt mondják igen... Nekem mindkét mandulám nagyon piros, és szinte nem látszik ki annyira gennyes. Még sosem történt velem ilyen, nagyon fáj, Cataflamot veszek be 2őt egy nap, mert annyira elviselhetetlen a fájdalom.
2009. júl. 21. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:

algopyrin volt nekem csak jó a manduláimra. Csökkenti a fehérvérsejt számot, lehúzza a gyulladást. antibiotikum nekem nem segitett.

előző voltam

2009. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sós vzzel való gargarizálás. Ilyen melegben ajánlatosabb meleg vagy szobahőmérsékletű folyadékot inni. És hogy miért? Mert amikor a hidegvíz leér a gyomrodba, akkor az fázik és elkezd fűteni. Így még jobban meleged lesz.
2009. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!