Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mostanában készülök a családom...

Mostanában készülök a családommal a sárvári Termál wellness fürdőbe. Mennyire biztonságos ez a H1N1 vírus tekintetében?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 11:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem oltatod be magad?Akkor nem kellene ilyeneken gondolkodni!Én beoltattam magam és semmi bajom nem lett tőle.
2009. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nyugodtan menj el, ugyanannyi esélyed van elkapni ott, mint mondjuk a TESCO-ban.

ha pihensz, és kikapcsolódsz, a szervezeted feltöltődik, ezáltal icipicit nagyobb lesz a védettséged amúgyis:D

a stresszes emberek hamarabb betegednek, ez köztudott.

úgyhogy nyugodtan menj el és érezd jól magad.

2009. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
13.13-as lehet kedvesem. Én így érzem jól magam.
2009. nov. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

1. A H1N1 ugyanúgy cseppfertőzéssel terjed, mint bármelyik másik influenza.


2. A H1N1 terjedése semmiben nem különbözik a 10-20 évvel ezelőtti influenza vírusok terjedésétől


Konkluzió:


20 éve is volt influenza, ami évi 1-2 alkalommal mutálódott, és egy újabb törzset fejlesztett ki. Az emberek ugyanúgy megkapták, és ugyanúgy voltak halálos áldozatok, mint most, vagy pár éve a madárinfluenza járvány idején. Az, hogy most már vizsgálgatják, hogy honnan ered, és azt mondják rá, hogy sertés-, vagy madárinfluenza, attól még ugyanaz a helyzet. Annak az esélye, hogy egy a spanyolnáthához hasonló agresszivitású törzs fejlődik ki, elhanyagolható, ha pedig mégis megtörténik, úgysem tudsz ellene tenni semmit.


És még egy kis tanulmány:


A jelenleg használt oltószérumot egy 50 éves vírustörzsből fejlesztették ki. Habár sem orvos, sem biológus nem vagyok, azért erősen kételkedem, hogy bármi haszna lenne, hiszen

- mire védettséget nyújtana, addigra már egy újabb mutáns terjed, okoz járványt

- a mai terhelt világban a legyengült immunrendszerbe fecskendezett legyengített vírusok nem biztos, hogy olyan jót tesznek a szervezetnek.



Osztom annak a hozzászólónak a véleményét, aki azt mondja, hogy ez csak pánikkeltés. Mindemellett sajnálom a halálos áldozatokat, habár ezek mind egyéb betegségek halálos áldozatai, akik a gyenge immunitásuk miatt kapták meg az influenzát, minek következtében a szervezetük feladta a küzdelmet.



Ja és még valami.


Ez a betegség, és annak ellenszere tökéletesen alkalmas, hogy a gyógyszergyártók ne menjenek tönkre. Felháborító, hogy a "rászorulók" ingyenes oltását az ÉN adómból fizetik...........


Na most hagyom abba, mert felrobbanok.......

2009. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl van lihegve az egész H1N1 dolog, de az előzőhöz lenne pár észrevételem:

1. A jelenleg használt oltóanyagot NEM 50 éves vírustörzsből fejlesztették ki, hanem egy IDEI törzsből, az "influenza A/California/7/2009 (H1N1)v"-ből. A többi stabilizáló és vivőanyag viszont tényleg évtizedek óta ugyanaz minden magyar vakcinában, mivel ezek már beváltak, így elég csak a vírustörzset cserélgetni évről évre.

2. A védettség 2 hét alatt alakul ki, míg egy új törzs általában 1-2 év alatt...

3. Nem legyengített vírus van a magyar H1N1 vakcinában, hanem ELÖLT.

4. A gyógyszergyártóknak akkor van nagyobb bevétele, ha az emberek vitaminokat, lázcsökkentőket stb-t vesznek, nem pedig az oltásból, mely alig drágább, mint 2 havi multivitamin, ellenben milliárdokba kerül kifejleszteni és legyártani... Ezért kell az államnak "legyártatni" (más országokban is), mert a magáncégeknek ez nem éri meg. És 1db cég gyártja Mo.-n az oltást, ugyanaz, mely a szezonális elleni oltást is, szóval az általad használt többesszám indokolatlan.

5. Sajnos a "rászorulók" ingyenes oltásának a költsége eltörpül azon 100 milliárdok mellett, melyeket szintén rájuk költenek egyéb eü. ellátásként, holott 1 fillér TB-t se fizettek életük során. Ezért van sz@rban a magyar egészségügy, mert 3 millió embernek kell(ene) finanszíroznia 10millió ember ellátását...

2009. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!