Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan oltathatom be magam...

Hogyan oltathatom be magam H1N1 ellen?

Figyelt kérdés
Meg kell vennem a gyógyszertárban a szérumot, és azt el kell vinnem a rendelőbe beadatni, vagy elég a rendelőbe mennem, ott lesz már az oltás...
2009. nov. 9. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ingyenesen megkaphatod a korod miatt, akkor elég bemenni a dokihoz. Ha nem vagy jogosult ingyenes oltásra, akkor a doki felírja neked vényre, azt ki kell váltanod. Aztán vissza a dokihoz, aki beadja neked az oltást. A fluval p-t (h1n1) és a szezonális védőoltást is célszerű beadatni, mert ez így jobban véd a mutálódott vírus ellen!
2009. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. Bocs, hogy ilyen hülye vagyok, hogy nem tudom, de egyszerűen egy ideje már tudatosan elzárom a fülem, ha H1N1-ről hallok, ezért nem vagyok olyan alapvető dologgal tisztában, hogy akkor nekem most akkor ingyen van-e v sem.
2009. nov. 9. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarok senkit lebeszélni az oltásról. Épp ma mondta barátnőm, hogy nálunk ahol lakik egy anyuka beoltatta a 10 éves kisgyerekét és később lebénult.

Na de ez nem azt jelenti, hogy...

Mindenkinek máshogy reagál a szervezete a védőoltásra.

2009. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Légyszi, mondd már meg, hogy mégis hol bénult le ez a 10 éves gyerek. Az anyukájának pedig mondd meg, hogy forduljon bármelyik TV-hez, mert egy ilyen sztorin több milliót kereshet, amiből tudná kezelni a gyerekét...
2009. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem az egészségügyben dolgozol (ami szerintem kizárt, mert ők tudják, hogy NEM szérum, hanem VAKCINA) vagy nincs krónikus betegséged ill. ha a munkahelyed sem szervez oltási kampányt, akkor fizetned kell. A gyógyszertárban kell megvenni, és a háziorvossal kell beadatni (de számold hozzá, hogy a beadatás is pénzbe kerül, ha jól tudom, nem kérhet többet, mint az oltóanyag ára).
2009. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

OFF

17:01: ilyen történetet naponta vagy 50et olvasni a neten, ha igazak lennének lassan már a fél ország le lenne bénulva. De komolyan, mit vársz ettől, tényleg őszintén azt hiszed, hogy valaki ezt el fogja itt neked hinni és akkor emiatt nem oltatja be magát és akkor hirtelen kinyílnak a virágok és kisüt a nap vagy mi a f*sz a célod ezzel? Valaki megkérdezi, hogy hogyan lehet beoltatnia magát erre idejössz és nem is a kérdésre válaszolva nyomod az alaptalan, idióta félelemkampányt mindenféle bizonyíték nélkül. Van az interneten kismillió hely, ahol előadhatjátok egymásnak, hogy hogyan halt meg az egész rokonságotok az oltástól, de ide a kérdésekre gyere válaszolni vagy pedig húzz a fenébe.

2009. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jól van na, nem kell olyan durván :). Csak segíteni akart. Amúgy én se oltatnám be magam (főleg csoportnyomás miatt, mert egyetemista társaim nagy része nem oltat), de anyám végül meggyőzött.
2009. nov. 9. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, hogy belerondítottam a topikodba, de szemen szedett hazugság, amit ír, ha ilyesmi történne már rég ezzel lenne tele a sajtó.

Persze lehet, hogy tényleg nem ő találta ki, csak kritika nélkül benyel egy ilyet a barátnőjétől, de szerintem ez nem mentség arra, hogy ijesztgeti az embereket és az oltás ellen agitál.


Szerintem jól tetted, hogy az anyukádra hallgattál és az a faramuci az egészben, hogy azzal, hogy Te beoltatod magad véded azokat a nagyon felvilágosult egyetemista csoporttársaidat is, akik nem oltatják be magukat.

2009. nov. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!