Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Erős pattanásos bőr/Akne-s...

Erős pattanásos bőr/Akne-s bőr kezelése, de hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés eléggé szerteágazó és ahány ember, annyi vélemény...mondanak a pattanásos bőrre antobiutikumot és minden egyéb hülyeséget amitől igazából csak a szervezetedet vágod tönkre. Egy bizar kérdés következik ami undort és egyéb érzéseket kelthet de a fő cél a gyógymód kikisérletezése, tehát:


Van e akármilyen jótékony hatása a spermának a pattanásos bőrre? Mivel telljes az anonymitás és esetleg aki szégyeli ezt de csinálja, az kérem írja le a tapasztalatát erről. Undorító, undorító de lehet, hogy csodát tesz!

Már az ókorban is feljegyeztek olyasmiket, hogy csodát tesz a sperma a bőrön. Mivel fiú vagyok ezért nem is lenne nehéz ellátni magam vele..csakhát feleslegesen nem fogom a pofámra kenni. Tehát aki csinált már ilyet annak mi a véleménye?


2008. júl. 8. 01:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A spermáról semmit sem tudok, de antibiotikumot ne szedj rá, mert tényleg tönkretesz. Sajnos személyes tapasztalatból beszélek.

Viszont vannak nagyon jó kenőcsök (Pl: Gentamycin), amik szintén antibiotikumokat tartalmaznak, de mivel úgyis külsőleg használod, egyáltalán nem terhelik meg a szervezetedet.

2008. júl. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak is ezt a krémet kellett haználnia, plussz fogamzásgátlót, de nálad szerintem nem alkalmazznák.
2008. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik ez a kérdés. :)

Szerintem nem undorító, de bármennyire agyalok rajta, szerintem amiket az ejakulátum tartalmaz, az nem javít számottevően a pattanásos bőrön.

spermiumok (3-5%), a mellékhere váladéka (5-10%), 20-30% dülmirigy (Prosztata), és legnagyobb rész (60%) az ondóhólyag váladéka.

Összetétele: Mintegy 10% szilárd s ezek közt 6% szerves és 4% szervetlen alkotórészt tartalmaz. Szerves alkotórészei közt fehérjéket,nukleint, lecitint, cholesterint és zsirokat találtak, szervetlen alkotórészeit foszforsavas mész jelenléte jellemzi.


Egyébként több szempontból is jó bórápolónak tartom (:)))) de kifejezetten a pattanásra szerintem nem alkalmas.

Pszichológiailag pedig csak azzal tesz csodát aki nem olyan elfogadó ezekkel a dolgokkal mint te. :)

2008. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon csúnya, gyulladt acnéról van szó, akkor bátran ajánlom a Dalacin T oldatot. Antibiotikumot tartalmaz, de mivel külsőleg használod, nem ártasz vele magadnak. Ha rendszeresen használod, sokat fog javulni. Csak arra kell vigyázni hogy közvetlen napozás vagy szoli előtt ne használd mert fényérzékenységet okozhat. Tehát éjszakára nyugodtan használd, de napközben csak akkor ha nem akarsz napozni. Viszont ezt a gyógyszert fel kell íratnod, mert nem mindenhol adják ki recept nélkül.

egy kozmetikus

2008. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan rákenni nemtudom mennyire hat, de a szex nagyon jó hatással van pasiknál a patis bőrre.
2008. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket! Annyira nem vok patis, de régen az voltam.

Szedtem a roát pár hónapig és a felét leszedte. Nekem csak azt az 1-2 darabot kéne leszedni ami még rajtam van mert az is nagyon zavaró. Szex az biztos segít csak ott még nem tartok :)

2008. júl. 8. 12:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szex nem segít. Csak babona mert az ivarérettséggel egy időben pattanásosodnak a fiatalok és kb akorra rendeződnek a hormonjaik mikorra szexuális életet kezdenek élni.

Ám...

Mi különbség van (fizikailag) a társas szex és az önkielégítés között? Mert szerintem nincs.

Ha meg azt mondjuk, hogy a pattanásokat lelkileg kell kezelni, akkor pedig megint nincs szerepe, mert az önelfogadás (szeretet érzés, teljességérzés) nem párkapcsolat kérdése, hanem önismereti.

2008. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
83%

menj el egy börgyógyászhoz,és irasd fel vele a Roaccutan nevü gyógyszert.már 2 hét múlva jelentös lesz a változás.

én 1 évig szedtem 4 éve,és azóta is tök szép az arcom,a hátam,a hegekre is jó.

2008. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A spermát picit másra szokták mondani, mégpedig hogy ránc megelőző/ránctalanító hatása van,legalábbis így olvastam :)
2008. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekem pl. a stressz hatására jön elő az akne. Már több éve küszködtem vele, de se antibiotikum, se fogamzásgátló(csaj vagyok) nem hatott igazán. Sőt, a felületi antibiotikus oldatok csak "besülesztették" a pattanáaimat (több hétig kemény csomó és pirosság ékeskedett az arcomon). A Roacutant pedig nem mertem kipróbálni, mert az magzat és májkárosító is!!! Tehát csak a nagyon súlyos esetekben javasolják azt a szakik,s nem lehet csak úgy, kérésre feliratni. Nekem egy speciális vitaminos tabletta jött be (sárga dobozos=E.vit, Cink, Szelén) és a 100%-os Aleo Vera gél (a DM-es, s nem az 5x drágább forever-livinges). Sok sikert! javasolt szakirodalom: [link]
2009. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!