Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tudom rengetek ilyen kérdés...

Tudom rengetek ilyen kérdés volt már én is unom nagyon. Holnap a suliban beadathatnánk magunknak térítésmentesen, önkéntesen az új influenza vírust. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Én nagyon elleneztem az oltást, de most nem tudom mitévő legyek. Érdemes szerintetek? Én úgy gondolom csak terhelném a szervezetet. De lehet vki másképp gondolja.
2009. nov. 16. 15:09
1 2
 1/17 anonim válasza:
58%

Nekünk mára kellett vinni a papírt, amin az volt, hogy kérem-e az oltást vagy sem. Én is elleneztem az egészet, de bevallom elgondolkodtam rajta. Viszont a végére nem változott a véleményem, nem kértem. 34-en vagyunk az osztályban, ebből 3 ember már be van oltva és még 4 kérte, most...

Nem rossz arány.

2009. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj.. Oltásban még senki nem halt bele, influenzába már igen.
2009. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezen a fórumon az emberek két csoportra osztódnak,van aki oltat,van aki nem.Bár én már nem vagyok iskolás,közösségbe se járok,csak a boltba,és a 8 éves fiamat viszem reggel isibe,és hozom onnan,gyalog.A mi családunk beoltatta magát,a fiam kifejezetten kérte,hogy őt oltassuk be.Ma kapta meg az oltást,mi pedig a múlt héten.Semmi szokatlant nem észleltünk,leszámítva hogy fáj a szúrás környéke2-3 napig,de ez egy sima injekciónál is előfordul.A sógornőmék,és szüleik,már két hete oltottak,náluk sem volt semmi mellékhatás.Bár kisgyerekként nem te dötöttél arról hogy oltsanak vagy sem,de megkaptál jó pár védőoltást,ami ugyanúgy védi a szervezeted,mint ez a influenza elleni.Én tegnap számoltam meg hogy hat éves koráig,a gyereket 8 védőoltással látták el,amik ugyanúgy működnek mint ez a fajta,csak akkor senkitől nem kérdezik meg hogy akarják -e.
2009. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Arról nins statisztika,hogy az oltásnak milyen mellékhatásai vannak.,és nem is lesz.Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai,ennek is. Az influenzába pedig minden évben halnak meg emberek.Ukrajnában a 44 millióból 1 millió a beteg,és csak 40-50-en haltak bele.Az arányt te is kitudod számítani.

Azon is érdemes elgondolkozni,hogy az oltás után csak 2 hét múlva leszel védett,de ha valahol bármikor érintkezel a vírussal (pl.megfogsz egy kilincset,amin a vírus van,az még 4 órahosszáig életképes),megfertőzheted a családodat.

Vajon az orvosok és eü dolgozók közül miért csak 40 % oltatja be magát?

2009. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Hát még gondolkozok rajta...
2009. nov. 16. 15:56
 6/17 anonim válasza:
0%

Mert ez egy kikisérletezetlen oltás, és rácáfolnék arra, hogy oltástól nem halt még meg senki...pontosabban meg tényleg nem halt, csak rákos lett...egyébként rengeteg reakciót okozott már az influenzavírus elleni oltás például a benne található Hg miatt...és hogy az eü-ben dolgozók nagy része nem oltatja be magát, az is csak annyit jelent, hogy aki ért hozzá, annak esze ágában nincs beoltatni magát. De mindenki maga dönti el, hogy hogyan védekezik egy vírus ellen (mellesleg az influenza vírusnak 96 fajtája van, folyamatosan jelennek meg újabbak, majd mindegyik ellen beoltatják magukat az "okosak")

Az meg, hogy egy 8 éves gyerek döntse azt el mindenféle biológiai, kémiai és orvostani ismeret nélkül, hogy beoltatja-e magát, ahhoz csak gratulálni tudok.

Egyébként azt ne felejtsük el, hogy a H1N1 vírusra van gyógyszer!! Tehát ez egy rendkívül nagy számban gyógyítható betegség!!!!

2009. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor kedves utolsó válaszoló.


Az oltás nem igaz hogy nincsen kikísérletezve. 50 éve ezzel a technologiával gyártják, csak a vírust cserélik le a gyártás során.

Hivatkozd meg légyszíves azt a tudományos lapot ahol leközölték , hogy az oltástól lett valaki rákos.


Az oltásban tényleg van egy higanytartalmú vegyület , de ez etilhigany ami 5 nap alatt kiürül a szervezetből.


Ha valami tengeri halat eszel abban sokkal több higany van és ráadásul az metilhigany ami tényleg káros.


Igen létezik gyógyszer oseltamivir és zanamivir hatóanyagok. Csak ugyanaz az a baj velük mint az antibiotikumokkal , hogy egy idő után kifejlődik a rezisztencia ellene és akkor nem lesz semmi eszközünk a kezelésre. Ráadásul azt is hozzátenném , hogy nagyon drága.


ha jól emlékszem 1-2 éve egy szezonális járványban már egyszer kialakult rezisztencia csak akkor szerencsére nem terjedt el


Ami miatt nagy para van a vírussal kapcsolatban az az , hogy senki sem védett ellene hiszen nagyon régen okozott utoljára járványt. Sokkal magasabb a szövődményes esetek (vírusos pneumónia 20-50% os letalitás) száma és azok nem csak a rizikócsoportokban alakulnak ki.

És még egy fontos dolog, hogy csak egyetlen mutáció kell ahhoz , hogy ugyanolyan agresszív legyen mint anno a spanyolnátha volt.


Az hogy az orvosok egy része nem oltatja magát az az ő hülyeségük. Kérdezz meg virologusokat infektológusokat mindenki ajánlani fogja az oltást.


egy orvos aki beoltatta magát

2009. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Én eü-ben dolgozom, és nálunk az összes orvos beoltatta magát. És mindenki más is, 1-2 ember kivételével, aki épp lázas volt, csak ezért nem...

A nehézfém pedig, amit tartalmaz, a vizelettel kiürül...

2009. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A 16:06-os válaszoló hivatkozásaira felettébb kíváncsi lennék.

Igen, van gyógyszer, megelőzésképp én is szedem (mivel az eü. olyan területén dolgozom, ahol fokozottan ki vagyok téve a fertőzésnek), de ha a kezében tartotta már a válaszoló ezt a bizonyos kapszulát, ill. a betegtájékoztatóját, láthatta, hogy rá van írva, hogy A VÉDŐOLTÁST NEM HELYETTESÍTI. Ezért én beadattam, mert maximálisan megbízom a nálunk dolgozó orvosokban, akik mind beadatták...

2009. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egy nem vagyok 8 éves csak csak 2*8:D

Anyukám szerint nem kéne beoltatni magam, mert a sok védőoltástól születik ennyi beteg gyerek is...előttem az élet és lehet későbbiekben baj lesz mondjuk ha gyereket vállalnék.

Nagymamám szerint bekéne, bár ő se oltatta be magát amikor lehetett volna.

2009. nov. 16. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!