Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan erősíthetem az immunren...

Hogyan erősíthetem az immunrendszerem? Milyen vitaminokat szedjek konkrétan, milyen ételeket egyek?

Figyelt kérdés
Nagyon gyenge az immunrendszerem,és nem szeretnék elkapni semmit, se H1N1 se semmit, mert nem a legerősebb a szervezetem.Köszi!!!
2009. nov. 16. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Béres csepp+c-vitamin.Rengeteg zöldség gyümölcs.
2009. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Tegnap óta paprikát,paradicsomot,gyümölcsöket eszek nagyrészt.Remélem így nem leszek beteg.
2009. nov. 16. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszerek nélkül akarod megúszni, akkor egyél sok zöldséget, paprikát például.

Ha bevetnél valami gyógyszert akkor a mi orvosunk például a Multitabs Immuno nevű cuccot ajánlja. Én nem szedem, de olvasgattam róla és jókat írnak, főleg a gyermekekenek szóló verziójáról.


De sajnos abban, hogy elkapod-e a h1n1-et vagy nem nem sok szerepe van az immunrendszered erejének.

Ha beléd jut egy vírus - most mind1, hogy h1n1 vagy más - akkor elkapod, ha tetszik, ha nem, ha pedig nem kaptál védőoltást az adott vírus ellen akkor a szervezeted végigpróbálja rajta a memóriasejteket amik korábbi vírusfertőzésekből származnak és ha egyik se jó, tehát ha olyan vírus van benned, ami még korábban nem volt, akkor a szervezet elkezdi próbálgatással kifejleszteni a megfelelő immunsejtet és ennek a próbálgatásnak a sebessége sajnos nem az immunerősítő cuccoknak hanem a genetikai adottságaidnak a függvénye.

Ha megtalálja a szervezed a megfelelő sejtet akkor azt elkezdi szaporítani, ezen esetleg gyorsíthatsz mindenféle immunturbózással, de ez legfeljebb kicsit lerövidíti a betegség hosszát.

2009. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az immunrendszered megerősítéseét ott kell elkezdened, hogy alaposan kiméregteleníted a szervezeted. Erre nagyszerű lehetőségek vannak, Én is alaklmazok folyamatosan ilyet, ha érdekel szívesen megadom a "titkot" :)

Vitaminként pedig elsődleges a C-vitamin, de nem a napi 60mg :D Az vicces mennyiség!!!

Ha megerősíteni akarod a szervezeted, akkor több ezer mg-ot kell bevinni! Persze arra figyelj nagyon, milyen vivőanbyagba van ágyazva, mert a sok talkportól vesekövet kaphatsz. Pl. gyógyszertári C-vit.

Javaslom keress olyat, ami természetes alapanyagú. Mi is ilyet szedünk itthon. A kisfiam 2éves lesz, de még eddig nem volt beteg!

Szép napot!

Zsu

2009. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha megfogadod a 9:37-es tanácsát, ami amúgy egy scientológista vitaminárustól származik (dr Lenkei...), akkor üdvözöld új barátaidat is, vesekő bácsit és köszvény nénit.

És arra is készülj fel, hogy mivel a C-vitamin ugyan azon mechanizmus révén, de sokkal agresszívebben szívódik fel, mint a B12 vitamin ezért a szervezetednek nem lesz kapacitása felszívni a B12-t, szóval extrém esetben akár némi vérszegénység is befigyelhet.

Na ezért baj, hogy teljesen haszontalan irodalmat meg ilyeneket oktatnak középiskolában például humánbiológia helyett, simán meg lehet vezetni az embereket ilyen dolgokkal és még egy szimpla C6H8O6-ot is be lehet állítani csodaszerként. Már arra se veszik a fáradtságot, hogy valami sajátot találjanak ki, mint az aloe verások vagy a propoliszosok vagy az alumíniumkolloidosok.

2009. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!