Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Reggel 38.5 fokos lázzal...

Reggel 38.5 fokos lázzal ébredtem, folyik az orrom, durván köhögök, kiráz a hideg, fáj a fejem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1. Ez nemlehet h1n1 ugye?mert néztem és ott muszáj fájniuja a toroknak ha h1n1 és nekem abszolut nem fáj.

2.Mit igyak?Mit egyek?Anyum azt mondta h csak ha 39 akkor vegyek be lázcsillapitot,mert amikor38.5,ilyenkor gyüri le a szervezetem a baktériumot!PLS HELP!Előre is kö szi


2009. nov. 17. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Szio!

Anyud jól tudja tényleg a láz azt jelenti a szervezeted kűzd a betegséggwel szemben, ezt hivják immunrndszernek! :)

Azt javaslom sok-sok C-vitamint egyél és propoliszt, csak figyelj rá, hogy természetes formába! A gyogyszertári c-vitamin nem a legjobb választás. :)

Irj nyugodtan ha van még kérdésed!

Szép napot!

2009. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

gargarizálj sós vízzel!Igaz, hogy nem fáj a torkod, de jó, mert fertőtlenít!

Sok sok C vitamin, napi 3-4ezer simán!(most lesznek akik megszólnak de ne foglalkozz velük, a Nobel díjas professzorok is napi több ezret szedtek, akik ezzel foglalkoztak)

Forró tea,méz, fokhagyma minden mennyiségben!Tegyél pirítósra.Vagy tejfölbe tegyél jó sok kinyomott fokhagymát, pici sót, tortrillával vagy tócsnival, vagy krékersszel mártogatva nagyon fini!

Pihenj sokat, és tényleg ne szedj gyógyszert a láz ellen míg nem 39 fokos!

Ja és ne aggódj!!!!!Ha esetleg h1n1 akkor is meg fogsz gyógyulni!!!!!:)

2009. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Lehet, de nem mindegy? Nincs különbség sem kezelésben, sem lefolyásban.

2. Mit igyál? Mindegy, csak sokat és ne üdítőt. Legjobb a citromos tea vagy megfázás elleni gyógyteák.

Mit egyél? Ne sokat, minél könnyebb kaját. Lehetőleg ne legyen zsíros, olajos.

Lázzal kapcsolatban egyet értek, csak a nagyságrendekkel nem. 38-ig nincs értelme lázat csillapítani, talán még ártasz is vele. 38,5 én már vennék be lázcsillapítót. 39 fölött már erősen megterheli a szervezetet a láz. Az már hűtőfürdőre érett.

2009. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!! Olyan jó tudni hogy vannak ilyen jójelkü válaszadók:)(L)
2009. nov. 17. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Megfázásra a legjobb az, ha jól befűtesz és melegben, meleg takaró alatt akár vastag ruhában fekszel egész nap közben pedig rengeteg forró teát iszol. Így az immunrendszerednek nem kell annyi energiát feccölnie a magas testhőmérséklet fenntartására és sokkal gyorsabban meg tudsz gyógyulni.

Este érdemes meginni vagy fél liter forró teát valamilyen nátha elleni porral megtámogatva. Én neocitrant használok, de igazából egyéne válogatja, hogy kinek mi a jó. Ezt megiszod és utána már nem kelsz ki az ágyból. Reggelre jó eséllyel nyoma se lesz a bajnak.

Ha esetleg bedugulna az orrod, akkor használj valami orrcseppet. Ez is egyénfüggő, hogy kinek mi válik be, nekem a Rhinospray plus jött be.

Jobbulást!


OFF

Tényleg nem szeretnék senkit megbántani, de aki kritizálja a modern, tudományos alapú orvoslást és gyógyszeripart az gondoljon bele, hogy ezek nélkül, homeopátiával annó 10 magzatból 9 nem érte meg a fiatalkort az átlagéletkor pedig 35 év volt. NEm érdemes ennyire elítélni azt az irányzatot, aminek mi magunk is 90%ban az életünket köszönhetjük. Persze mindenkinek szíve joga a homeopátiát választani, de ne az legyen az érv mellette, hogy a tudományos alapú gyógyítás az rossz.

2009. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Off: @Off :)


Melyik hozzászólásból olvastad ki, hogy valamelyikünk kritizálja a modern, tudományos alapú orvoslást és gyógyszeripart? Nekem nem tűnt ez ki egyikből sem.


Amikor a homeopátiát Hahnemann megalkotta, nem hiszem hogy még mindig 10 magzatból 9 elpusztult volna. Bár a fene tudja. De akár így volt, akár nem, ahhoz a homeopátiának nem sok köze volt. Annál inkább hogy sikeresen kezeltek malária járványt (kininnell), majd később kolerajárványt.

2009. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj fel egy orvosi lapra: 38foktól csillapítani kell! a lázat,nem szabad melegben lenned,ha fázol sem.19-20fok max,mert felerősíti a lázat és aköhögést!!! Könnyű kaja és vedd csak meg anagyadag Cvitamint a patikában,egyél gyümölcsöt igyál 100%os leveket,aludj amennyit bírsz!Minél magasabban kezded a lázat csillapítani annál nehezebb+izületeid megfájdulnak eszeveszetten!!! 3 gyermekes anya:)
2009. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem jutott még eszedbe, hogy orvoshoz kéne menni?
2009. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A két előttem lévő válasszal értek egyet, 38,5-nél orvost kell hívni és csillapítani kell a lázat. Majd az orvos megmondja, hogy mit csinálj.
2009. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!