Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AIDS-re megtalálhatják valaha...

AIDS-re megtalálhatják valaha az ellenszert, vagy már nem is keresik?

Figyelt kérdés
Ill. miért nincs rá védőoltás? Nem lehet úgy inaktiválni mint pl a H1N1-et?
2009. nov. 17. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs, mert nem olyan egyszerű retrovírus, mint például az influenzáé (vagy sok másé, ami ellen van).

Pont idei hír volt, hogy áttörést értek el a védőoltás kifejlesztésében és egy 30%os hatékonyságú oltást sikerült kifejleszteni.

[link]

2009. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szerintem meg fogják találni. csak nem egyszerű, mert az aids pont az immunrendszert építi le. azt gondolom tudod, hogy vírusok ellen nincs ellenszer, csak is és kizárólag a saját szervezeted védekező mechanizmusai győzhetik le(oltásnál ugye ezért adnak gyengített korokozót, ami ellen védekezel, így az erős ellen hamarabb tudsz védekezni. tehát valójában nem inaktiválásról van szó influenza esetén sem).a hiv vírus bejut a sejtekbe és az örökítő anyagát bejuttatja a sejtbe(ott aztán évekig elvan aktivitás nélkül, ráadásul a szervezet fel sem ismeri, ő pedig a sejttel együtt osztódik). onnantól kezdve, hogy egy vírus bejutott egy sejtbe nem lehet elpusztítani, csak a sejttel együtt. és mint írtam a hiv az immunrendszert támadja, kiiktatja azokat a sejteket, amik védekeznének.

az áttörés az volt, hogy találtak olyan sejteket(receptorokat inkább, bár a kifejezés nem pontos), amik képesek felismerni a hiv vírust és védekezést indítani. most ezek működését kutatják.

és valóban retrovírus, azaz RNS-ről tud átírni DNS-t, ami nagyon ritka, alig pár ilyen vírus van(a hétköznapi, ismert vírusok nem ilyenek).

2009. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha tetszik, ha nem az influenza és még oly sok más esetében "halott" vírusokat adnak belénk, ami egészen pontosan annyit jelent, hogy nem fog magától beépülni a sejtekbe. Ez benne van a betegtájékoztatóban is, de nyilván gondolom ott is hazudnak, meg nekem is hazudtak az egyetemen, meg amikor a vegyészlaborban védőoltást csináltunk akkor is tudatmódosító szerekkel érték el azt, hogy azt higgyük, hogy megöltük a vírusokat mielőtt belecentrifugáztuk a vivőanyagba.

Amúgy szoktak még metszett, kvázi feldarabolt vírusokat is oltásba tenni, sőt, volt, amikor csak szintetizáltuk az adott vírus neuramidázait és abból lett az oltóanyag.


Amúgy a HIVvel a problémát azt tökéletesen tudod, egyszerűen nem ismeri fel az immunrendszer, semmi értelme nincs az elölt vírusnak vagy bármi hasonlónak, nem kezdene vele semmit a szervezetünk. Én nem sokat foglalkoztam vele, de azt tudom, hogy a HIV vírus működése a mai napig sok szempontból titok az ember számára.

2009. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
de ki mondta, hogy nem halott vírusokat adnak be védőoltással? magam is ízt írtam hogy gyengített, nekünk az orvosin azt mondták, hogy a vakcinában lehet legyengített és halott kórokozó is, vírustól függ, hogy éppen melyik típust alkalmazzák.
2009. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
már megvan az ellenszer, nagy mennyiségű C-vitamin, ez a nagy mennyiség napi 10-12 gramm körülit jelent. Csak nem érdeke a gyógyszergyáraknak hogy ez a dolog köztudott legyen.
2009. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Napi egy két 10-12 gramm C-vitamin??? Ez elég durva...

Hű, ha ezt tudná a sok "hülye" tudós és gyógyszergyár, akkor a sok száz millióba kerülő retrovirális laborokat be lehetne záratni, ahol mindenféle virális proteázokkal, sejttenyészetekkel és még sok egyéb "baromsággal" töltik az időt.

Amúgy gondolom, te vagy az, aki védekezés nélkül szeretkezik lehetőleg fekete-afrikai menekültekkel, mert ha becsúszna egy kis HIV, akkor ott a C-vitamin és nincs is baj...

2009. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lol, tudtam, hog sokak szerint csodaszer a c-vitamin, de hogy még az AIDSet is gyógyítsa... :D
2009. nov. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
jajj, ezt de bírom. de figyi, ne hurrogjuk le. izgatottan várom a bizonyítékot arra vonatkozólag, hogy napi 10-11g Cvitamin az AIDS ellenszere. bizonyítsd be és komolyan mondom elhiszem.
2009. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az elég ha személyesen ismerek olyan embert?? Persze nem kell elhinni, a ti dolgotok hogy kinek hisztek. Várjátok a gyógyszeripartól a csodaszereket továbbra is, nekem nincs a c-vitamin bizniszben az égvilágon semmi üzleti érdekem, úgyhogy nem fogok akkor sem meggazdagodni belőletek ha elhiszitek, és akkor sem megyek csődbe ha nem.
2009. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
na várjunk. te olyan embert ismersz, aki igazoltan HIV fertőzött és napi 11g C vitamintól elmúlt a fertőzöttsége. vagy olyat, aki HIV fertőzött és megeszik ennyi C vitamint és még nem jöttek elő az AIDS tünetei? vagy netalántán elő is jöttek a tünetek de a C vitamin miatt elmúltak? mennyi ideje fertőzött az illető? persze az is lehet, hogy olyat ismersz, aki bár hordozó, de beteg sosem lesz, mert ilyen is van, nem is kevés. és éppen pont ez az illető hisz a C vitaminban és eszi számolatlanul, te meg elhiszed, hogy ettől nem beteg. erre nem gondoltál?
2009. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!