Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi egy átlagos influenza...

Mennyi egy átlagos influenza lappangási ideje? És a H1N1-é? Nagyobb az esélyem elkapni, ha meg vagyok fázva?

Figyelt kérdés

A környezetemben van 1-2 ember, akiknek láza van, és múlt hét vasárnap együtt utaztak egy bizonyítottan h1n1es emberkével. Lehetséges, hogy csak most jött ki rajtuk a vírus? Nekem mekkora esélyem van elkapni védőoltás nélkül, ha a sima influenzát sem szoktam elkapni, bár most meg vagyok fázva?

Oltást szeretnék beadni, de leghamarabb csak jövő héten tudok.


2009. nov. 17. 17:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, igen. És tényleg gyengébb a h1n1 mint egy megfázás?
2009. nov. 17. 17:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj...van esélyed elkapni, mivel a vírus cseppfertőzéssel terjed. És mivel ma még csak kedd van , és az ismerőseid vasárnap utaztak együtt, ha elkapták, a vírus eddig csak lappangott, és ezután fog tüneteket okozni. Ez nem úgy megy h délután elkapod és már este minden bajod van. Ha meg vagy fázva nagyobb az esélye h elkapd, mivel gyengébb az immunrendszered, ha meg vagy fázva. De ez logikus. És a h1n1 nem gyengébb mint a nátha, nem tudom hol hallottad ezt a hülyeséget? Az influenza elég veszélyes, bár szerintem is nagyrészt a média fújta fel. Időben el kell menni orvoshoz, rengeteget kell pihenni.
2009. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És te elkaptad már? Milyen tünetekkel kezdődött? Meddig lappangott?
2009. nov. 17. 18:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szerencsére nem kaptam el. Ismered az influenzát? Olyan tünetei vannak. Torokfájás, köhögés, hirtelen fellépő magas láz( és nem 37.8ra gondolok), hasmenés, hányás, orrfolyás, orrdugulás.
2009. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és a WHO szerint a lappangási ideje a H1N1-nek 4-8 nap
2009. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, 3 nap a lappangása.
2009. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És mennyire komoly a lemenetele? Mik a kezdeti tünetek?
2009. nov. 17. 20:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előbb mondtuk el. Nem vagyunk orvosok. Nézz utána a google-ban!
2009. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!