Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet a szélsőségesen...

Hogyan lehet a szélsőségesen antiszemita, jobbikos szüleimet meggyőzni arról, hogy beadassák nekem a h1n1 védőoltást? Részletek lentebb!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Nagyon sokat olvastam a témáról és amit leszűrtem az az, hogy ez az oltásnem azért fontos, hogy az egyéneket védje, hisz az influenza ha el is terjed nagyon kicsi a halálozási arány, hanem azért fontos, hogy a magyar közösséget védje, mert ha sokan be vannak oltva akkor nem tud kialakulni járvány és sokkal kevesebb ember lesz beteg, sokkal kevesebben mennek betegszabadságra, ami jó a gazdaságnak és nem utolsó sorban néhánnyal kevesebb magyar ember is fog meghalni.

Én visszafogott jobboldali vagyok, szeretem az országomat és úgy érzem, a felelős döntést meghoztam: oltatnom kell magamat.

Persze nem csak az ország érdeke ez, én is inkább vállalom az oltás jelentéktelen mellékhatásait, mint egy 1 hetes betegséget, eléggé stréber vagyok, nem szeretek hiányozni.

A szüleim viszont teljesen meghülyültek, mutogatják nekem a köremaileket, hogy az oltásban gyilkos chipek vannak meg biológiai méreg és hogy a vírust is a zsidók terjesztik, mert neki Magyarországra fáj a foguk, egyszerűen szétrohasztotta az agyukat a szélsőjobboldali ideológia és már nem is gondolják át amit mondanak, hanem minden kritika nélkül szentírásnak veszik azt, amit a szélsőjobbos haverjaik emaileznek nekik vagy amit a szélsőjobbos oldalakon olvasnak és nem tudom hogy elmagyarázni nekik az álláspontomat. Ma már meg is vert az apám emiatt, egyszerűen nem tudok mit kitalálni.

Az a baj, hogy most egy oltásról van szó, de ha ne adja az Isten, de rákos leszek és a kuruc.info azt fogja írni, hogy a kemoterápiás szerekben microchipek vannak akkor ott fognak hagyni megdögleni?


Elnézést, ha ez a kérdés nem teljesen ide passzol, gondolkodtam, hogy ide vagy a politikába tegyem be, ez a hely mellett döntöttem, mert most konkrétan az oltásról van szó.


2009. nov. 18. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

17 éves vagy, szerintem már nem kell szülői engedély egy oltás beadásához, nem?

Próbáld meg sunyiban.

(Én is elég szélsőséges vagyok, de amit a szüleid művelnek az kritikán aluli!!!)

19/L

2009. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
59%

gondolom szülői aláírás kell hozzá!

hát ha tudsz hamísítani és van rá lehetőséged akkor azt.

esetleg ha van olyan orvos akiben a szüleid megbíznak és ismerik akk esetleg őt kérd meg h beszéljem velük.

de elés sokat oltják magukat iskolások közt főleg ugyh viszonylag biztonságban vagy elvileg.

hát ennyit tok mondani.

eseteg ha szüleid keresztények akk azzal érvelj h ISTEN gyermekei vagyunk mindjáan és felebaráti szeretetben kel élnünk egymással ami teljesen igaz és bertartandó.

szal ha segítettem és kérdezznél vmit írj privit.

szívesen adok tanácsot ha hasznos

de ne engedd h verjenek diplomatikusan és csendben kell ezeket intézni

2009. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
0%

Hali!


A köremailek között van jónéhány elmebetegség, ez a chipes is ilyen. Az viszont sajnos igaz, hogy az oltás higanyt tartalmaz tartósítószer címen, és mindenféle olyan mérgeket, amiknek a mellékhatásai súlyosabbak, mint a betegségé. Ráadásul ezek a hatások, pl. idegrendszeri károsodás, stb. nem egyből jelentkeznek, hanem évek múlva, a tragédia igazából az, hogy pontosan nem is tudja senki milyen hosszú távú mellékhatások lehetnek. Ebből a higany tartalmú vegyszerből pl. 10x annyi van az oltóanyagban, mint az amerikai párjában, pedig az is elég ahhoz, hogy ott komoly vitákat váltson ki...

Ez az oltás nagyon úgy néz ki, hogy valakik gazdagodását szolgálja, egyszerűen üzlet, és ezen nincs mit szépíteni. Egy ilyen befektetést marketingelni kell, ez a hisztéria, ami a csapból is folyik pont ennek a marketingnek a része. (sorolhatnám, de pl. az ukrán járvány, ami nem is H1N1 volt, halálos áldozatok, akiknek a vérében ugyan kimutatták, de halálos betegségük volt egyébként is stb.)

Lényeg a lényeg, nem kell nagy összeesküvés-elmélet ahhoz (összeesküvés pedig van, zsidó is), hogy az embernek gyanús legyen a dolog. Én nyilvánvalóan nem oltom be magam, és másokat is megpróbálok erről lebeszélni. Sokkal többet kockáztatsz az oltással, mint a betegséggel, amit lehet, hogy el sem kapsz. Nem éri meg. Inkább maradj otthon három napot, ha annyira beleesel, és feküdd ki, ahogy rendesen, és kész. Ne dőlj be a hisztériának, amit direkt gerjesztenek, de azért ne essünk át a ló túloldalára sem (chipek stb.).

Ja mégvalami. Egyél gyümölcsöt, c-vitamint, mozogj, moss kezet, és valószínűleg el sem kapod ezt az influenzát.


Ja a gazdaságról meg annyit, hogy számold ki a 6millió (ej de szép szám, valahogy mindig előjön...) oltóanyag kb. 2ezer Forinttal számolva + az egyéb költségek, terjesztés, orvosok rábeszélése, előadások, marketing, mennyibe kerül?

Mert ez már ki van dobva az ablakon (illetve valaki nagyon ügyesen lenyúlta), a nagy járvány a tömeges betegszabadságokkal (amit egyébként nem is az állam fizet x napig, hanem az alkalmazó cég...) okozta kiesés viszont csak feltételezés...

2009. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első: kell az aláírásuk, csalni pedig nem szeretnék semmiképp.


Második: ez a vallási vonal esetleg megér egy próbát, köszönöm az ötletet, hátha valahogy így sikerül kibillentenem őket egy kicsit.


Harmadik: köszönöm, hogy a problémámra egyáltalán nem reagálva Te is nyomtad az oltásellenes propagandád. Legalább a szolidabb változatot, amiben sokkal jobban elrejtett csúsztatások, hazugságok vannak.

2009. nov. 18. 21:24
 5/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne hallgass az előzőre, inkább olvasd el erre a kérdésre adott válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__5046..

És itt a higannyal kapcsolatos kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2009. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A 21:19-esre értettem, hogy baromságokat írkál már megint...
2009. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Negyedik-ötödik: Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, nagyon alaposan utánajártam az egésznek, igaz nem ezen az oldalon, tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy az oltásnak gyakorlatilag nincs kockázata az influenza kockázata pedig valószínűleg egy pár napos betegség és az, hogy másokat megfertőzök.. Ahogy írtam nem is vagyok egy hülyegyerek, bár nem akarom itt adni a nagyképűt, szóval tisztában vagyok azzal, hogy mi számít hiteles forrásnak és csak azért, mert nem komálom a kormányt még nem hiszem azt, hogy bármi, amit tesznek az csak gonosz lehet és csak azért, mert ők vannak kormányon minden hivatalos forrás velejéig romlott lenne. Lásd tegnap óta a FIDESZ is fizeti a dolgozói beoltatását. Elnézést, hogy ezt is politikai vonatkozásba hoztam, sajnos nálunk egész nap reggeltől estig a politika megy és igen is megfigyelhető volt eleinte a baloldal-jobboldal ellentét az oltás témájában is. Talán még most is, nem tudom.
2009. nov. 18. 21:31
 8/16 anonim ***** válasza:

21:19 Marha vicces vagy, de ha Magyarországon a jósoltaknak csak a harmada is kórházba kerül a betegség miatt valami szövődménnyel ami a tüdejét célozta meg, hogy a franca fogsz elszámolni a lelkiismereteddel, hogy azok az emberek csak azért fognak meghalni, mert ebben az országban nincs elég lélegeztető gép? Hadd mondhassa el magának a kérdező, hogy legalább megpróbálta.

Arról nem is beszélve, hogy nem is a kérdésre válaszoltál.

2009. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És leírom 1000+1-edjére is, hogy az oltás nem biznisz a gyógyszergyáraknak, pláne nem Lenkei-éknek (a "vitamin árusoknak", hozzájuk kötődik a "neoltsal" blog, és a többi oltás-ellenes kampány). Mert 1980Ft-ért az oltás védettséget ad, míg nélküle a megvezetett emberek 2 hónap alatt többet költenek vitaminokra, melyek nem védik meg őket, így ha elkapják, akkor veszik a lázcsillapítókat és egyéb gyógyszereket + még több vitamint , ezért pörög a pénz a gyáraknak.

Aki, még akar az oltásról tudni valamit (a kérdező eléggé felvilágosult az ügyben) annak ajánlom következőt: [link]


A kérdező pedig mondja meg a szüleinek, hogy pont azzal támogatják a szcientológusokat és a gyógyszergyárakat (melyek nagy részének akár ők is lehetnek "tulajdonosai", ha szerintük ennyit kaszálnak, mivel szinte mindet jegyzik a tőzsdén), ha nem oltatják be magukat, hanem "alternatív megelőzéssel" élnek.

2009. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%

Sajnálom, amit írtam valóban oltálsellenes propaganda, de nagyon is alapos. Hogy higanyt, meg ilyen dolgokat tartalmaz azt azon a papíron is megtalálod, amit a szüleidnek el kell olvasni az oltás engedélyezéséhez (hogy ezzel ők vállalják át a felelősséget a mellékhatásokért...)

A kérdésedből úgy tűnik értelmes gyerek vagy. Nem hiszel a szüleidnek, talán mert mondtak olyat, amiről biztosan tudod, hogy túlzás. De azoknak akik az országot tönkreteszik, azoknak elhiszed, hogy jót akarnak? Ez ostobaság.


A 2esre meg annyit, hogy ha a szüleid vallásosak, még annyira se fognak beoltani, pont azért mert szeretnek, és nem kockáztatják az egészségedet.


Egyébként én sem szeretem a magyargyűlölőket, de ettől nem hiszem, hogy szélsőséges lennék, szerintem a szüleid sem azok, de erről meggyőzni úgy sem tudlak. Majd rájössz, nekem is idő kellett hozzá, ki kivel van.

2009. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!