Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gomba a torokban, valaki járt...

Csillagok kérdése:

Gomba a torokban, valaki járt már így, nincs egy használható ötlete?

Figyelt kérdés
Mononucleosis után kialakult a torokban egy bizonyos gombafertőzés, már végigszedtem a gyógyszert, de mintha visszatérne, pedig szedtem immunerősítőt is. Járt már így valaki, akinek sikerült ezt megoldania

#torokfájás #candida albicans a torokban
2013. dec. 4. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedtél?
2013. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 automatakoktel ***** válasza:
Antibiotikum? Az szokta kihozni a gombát. Ha a torkodban van, akkor a gyomrodban is lesz, márpedig az lesz a fertöhely, ott kell kezelni.
2013. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a lényeg. Ha antibiotikumot szedtél végig,akkor az nem,hogy gyógyította a gombát,hanem fokozta a gombásodást,esetleg pontosan attól alakult ki. Tehát mit szedtél?
2013. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mononucleosisra nem emlékszem mit kaptam, majd Isoprinosine-t, majd semmi, majd Zinnat-ot írtak fel, de a torokfájásom nem múlt. Ekkor utaltak a fül-orr-gégészetre, ahol kenetet vettek, - végre - így derült ki a gomba, amire ecsetelőt kaptam és Nizoralt, most elfogyott. A torkom még mindig fáj, főleg reggel, most menjek vissza? Olyan flegmák az orvosok és olyan hiteltelennek tűnnek. Ez a huzavona megy május óta.
2013. dec. 6. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, menj vissza! Megkaptad a gomba elleni kezelést is,úgyhogy valamit csinálni kell,ha még van panaszod.
2013. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 automatakoktel ***** válasza:
Én nem javaslom hogy menjél vissza.
2013. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon el voltam tanácstalanodva, de addig olvasgattam utána, hogy bizonyos jellegű diéta segíthet, amely abból áll, hogy citrusfélék, zöld tea, cukormentesség és tejtermék-mentes étrend. Ezek mellé próbálok minél több fokhagymát enni. Mostanra sokkal jobban lettem, jobb a közérzetem. De még fáj a torkom és a javuló tendencia vigasztaló.
2013. dec. 7. 12:26
 8/9 automatakoktel ***** válasza:
Gratulálok! :)
2013. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ESSZke001 válasza:

Sziasztok,

Engem nagyon érdekelne, mi lett végül a történet vége.

Ugyanezzel küzdök hónapok óta. Gyógyszer eddig nem sokat segített, kontroll vizsgálaton még mindig ott a gomba a torkomban.

Tolom az immun erősítőket, letettem a cukrot, mégsem jobb semmi. Nyaki nyirokcsomóim is fájnak.

2015. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!