Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan tudunk a rota vírus...

Hogyan tudunk a rota vírus ellen védekezni a védőoltás nélkül?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
kézmosással
2013. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából sehogy.

Mert ez egy olyan dolog, hogyha erősebb is az immunrendszer, akkor is elfog kapni néha-néha hányásos, hasmenéses vírust az ember. És nem csak a rota vírust kaphatja el, mert számos más ilyen tünetekkel járó vírus is van.

Amit érdemes, hogy ilyenkor télen pláne, immunerősítést csinálni. Gyümölccsel, zöldséggel, ha ezekből keveset visz be az ember, akkor vitaminokkal.

És ilyenkor igazából ha meg is van a baj, akkor sűrűn kezet kell mosni, diétázni, és rengeteg folyadékot inni. Ugyanis ezeknek a fertőzéseknek a fő gondja, hogy kiszáradhat az ember, de ha iszik kellő folyadékot, akkor azért nem válnak olyan súlyossá. Tehát nem lesz belőle kórház.

2013. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
utána néztem neten,mert rettegek ettől a vírustól,de köszi a válaszokat.Van 2kislányom,a 4évesem olyan másfél évesen esett át rajta,a picim 17hónapos,remélem megússzuk,akkor nem kaptam el,amin meg is lepődtem.Köszönöm a válaszokat
2013. dec. 17. 12:17
 4/4 anonim válasza:

Ha rákerestél akkor láthattad, hogy nincs mitől félned. A gyerekek immuninitást szereznek miután átesnek a víruson és egy könyyen gyógyógyígyható vírus. Csak a fejlődő országokban halnak meg tőle, mivel kiszáradással jár és pótolni kell a kieső folyadékot. Vidd el a gyermekedet orvoshoz ha tapasztalod a tüneteket.

Egyébként a vírus az a másik ürülékénének orális módon történő bejutásával terjed.

2013. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!