Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bevizsgáltattad már a H1N1...

Bevizsgáltattad már a H1N1 vakcinát amit meg lehet venni? Állítólag higany és tojásfehérje van benne?

Figyelt kérdés

A lapokban olvastam hogy kb 1000 forint a gyártási költsége és amig átjön különböző szervezeteken plusz áfa igy alakul ki az a 2 ezer ft körüli ár..


Namost nyilván a gyártó is keres a dolgon ez esetben mennyi lehet maga az előállítási költség? kb 300 forint? Ebböl csak a csomagolás 100 forint..

Mi lehet abban valójában? Ha laborban dolgoznál vagy lenne laboros ismerösöd megvizsgálnád mi is van ebben a vakcinában?


2009. nov. 25. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

HOgy én bevizsgáltattam-e minek nem az én feladatom!

Ha félsz tőle ne adasd be!

2009. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel megtalálod magad is az összetevőket:


FLUVAL P szuszpenziós injekció

1 adag (0,5 ml) vakcina összetétele:


Aktív összetevő: (Haemagglutinin mennyiség)

A/California/7/2009(H1N1)-szerű NYMC X-179/A reassz. törzs (min. 6 µg/0,5 ml)


A segédanyagok: (Alumínium-klorid-hexahidrát, trinátrium-foszfát-dodekahidrát, kálium-klorid, tiomerzál, dinátrium-hidrogén-foszfát-dihidrát, kálium-dihidrogén-foszfát, nátrium-klorid, injekcióhoz való víz.

0,33 milligramm Aluminíum foszfátot tartalmaz.


Nos, a tiomerzál az a vízben oldódó higanyvegyület, ami a tartósításhoz kell.

Még cifrább: csirke embriók segítségével készítik, így jön képbe a tojás...

2009. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jézusom, ti minden esetben elhiszitek azt amit ráírnak a dobozra meg amit leközöl a média???



Egy csepp gyanakvás vagy megbizonyosodási vágy sincs bennetek?


Azt mondják ez kell ezt kell beadni aztán mentek mint a birka??


Senkiben nincs semmi kiváncsiság??

2009. nov. 25. 20:43
 4/14 A kérdező kommentje:
Utsónak köszi a magyarázatot!
2009. nov. 25. 20:47
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

A gyártó évtizedek óta kifogástalanul gyártja a védőoltásokat ezzel a Fluval P vakcinával sincs semmi gond, annyira nincs, hogy a WHO a legjobb minősítést adta neki!!! :D


Baromira nem érdekel, hogy mennyibe kerül, mennyiben van a csomagolása vagy a fuvarköltsége, örülök, hogy VAN védőoltásunk, mert sok másik országnak nincs vakcinája és pénzük sincs vásárolni... (Pl. Ukrajna, Bulgária, Lengyelország, Csehország, stb.)


Nekem nem volt gond kifizetni a 2000 Ft/db árat érte, sőt megvettük a szezonáis vakcinát is 1000 Ft/db áron, a gyerekeknek is, nem vártam meg, mikor kaphatnák meg ingyen...


Sokkal több pénzt kiadunk más dolgokra is, ez legalább hasznos "befektetés".


Az nem zavar, hogy a gyógyszertárban a többi gyógyszer sokkal drágább ennél???... (Pl. ha influenzások vagyunk, csak a Coldrex italporok, tabletták, lázcsillapítók, köptetők közel 10ezerbe kerülnek!)


Te meg ne oltasd be magad : 1 kreténnel kevesebb lesz a Földön, csak nyerünk vele! :D

2009. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És minden oltással, gyógyszerrel ilyen szkeptikus vagy?
2009. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
20.49, szerintem meg te vagy kretén. na, erre varrjál gombot! szerintem te sem hiányoznál a Földről. na puff. attól még, hogy beoltatod magad nem kell azokat le kreténezni aki nem. intelligencia!? ismerős?
2009. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Először azt mondták nem adják be tojásfehérje allergiásoknak,utána hirtelen mint égből a villámcsapás kiderült h bocs,de mégis be lehet.Hát köszönöm én nem kockáztatok hogy fulladásos vagy ödémás allergiával az intenziven kössek ki. Félrevezetik az embereket,egymásnak ellentétes információkat közölnek,én már szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Szerintem egy röhely az egész. én áprilisban 5 napig 40 fokos lázzal feküdtem itthon,pedig akkor még a h1n1 sehol nem volt. Minden évben van influenza járvány és csak azt rakják be a hirekbe mikor tizezerből egy ember vérzéses tüdőgyulladást kap. Ha életveszélyes,vagy egyáltalán veszélyesebb lenne mint a sima influenza (ugyanennyien halnak bele minden évben a sima influenzába is) akkor kötelező lenne a védőoltás.Mostmár ingyen osztogtaják a gimnáziumokban is,sőt a munkahelyeken is.Nem fogy a rohadt vakcina,gondolom. Mindne héten harangszóval és tapsviharral egybekötve beadatja magának egy politikus.Szerintem ez egy szarság.
2009. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ma 20:49



Ezt tőlem kérded?


10 éve egy szem gyógyszert nem nyeltem le, még lázcsillapítót se hozzáteszem nem élek homeopátiás szereken és vitamintablettákot pusztán egészségesen étkezem, amennyire módomban áll, plusz ha vmi bajom van berúgok mint a szamár és másnapra semmi bajom!!

2009. nov. 25. 22:10
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 20:49


Ha úgy lesz ahogy mondtad, én leszek én nyerek a legtöbbet az ügyön veled ellentétben!!

2009. nov. 25. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!