Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez normális? (több info lent)

Ez normális? (több info lent)

Figyelt kérdés
Kb. kedd-szerda óta köhögök - tüsszögök. Nem állandóan napközben tényleg nem olyan sokszor, viszont este egy kicsit gyakoribb. Aludni tudok tőle. Talán hétfőtől mintha egy kicsit rosszabodott volna (erőteljeseb köhögés és kicsit gyakoribb is) Talán kétszer köhögtem úgy, hogy öklendeztem tőle. Lázam nincs. Elején robituszint szedtem, de nem sokat segített. Lehet az miatt hogy nem kezeltem? A hagymatea segít?

2013. dec. 25. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kezeled, ha nem, a köhögés néha hetekig eltarthat. Hagymatea, mézes hárstea, esetleg köptető aszerint, hogy száraz köhögés, vagy hurutos, segíthet.
2013. dec. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De még az normális hogy egy kicsit rosszabodott?
2013. dec. 25. 07:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem változó volt, reggelente fél óráig köhögtem fel, esténként peddig fulladoztam, sajnos a köhögés ilyen és sokszor elhúzódik. Kúráld magad és az ünnepek után menj el az orvoshoz, ha még akkor sem múlik, meghallgatja a tüdődet, ha hall valami rendellenest, akkor elküld röntgenre, vagy ír fel valamilyen gyógyszert.
2013. dec. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes az előző válasz. Egyedül annyi kiegészítés, hogy ha komolyabb lázad lesz, mellkasfájdalmad és légszomjad, akkor menj hamarabb az ügyeletre, hogy meghallgassák a tüdőd, nehogy tüdőgyuszid legyen.
2013. dec. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

egy kissé hülye kérdés de mit jelent a légszomj? olvastam neten de nem tudom elképzelni..

és a mellkasi fájdalom? néha gyenge szúrást érzek (spontán, légzéskor és köhögéskor nem fáj) több helyen de arra mindenki azt mondta hogy köhögéskor az normális

2013. dec. 25. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, az a pici szúrogatás bőven normális. Ha gáz lesz, hidd el, érezni fogod. A légszomj az, amikor nem kapsz levegőt rendesen. Ez egy nagyon súlyos tünet, mármint nagyon lehet érezni, hogy nagy gáz van, eltéveszthetetlen.


Viszont, nem akarlak megsérteni, de eléggé szorongónak tűnsz :), úgyhogy előre szólok, hogy vigyázz, hogy nehogy bebeszéld magadnak, hogy légszomjad van. :) Hidd el, az nagyon durva tünet, és tényleg azonnal tudnád, ha igazi légszomjad lenne. Ha felmerül benned, hogy "ez a légszomj?" akkor nem igazi légszomjad van :)

2013. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

őő.. ja.. szorongónak. ha egy pszichiáter kivizsgálna újraértelmeznék a hipohondriát. :D

egyébként köszi.. :)

2013. dec. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!