Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha beoltatom magam most a...

Ha beoltatom magam most a héten H1N1 ellen, akkor mennyi időnek kell eltelnie ahhoz hogy normálisan védekezzen a szervezetem ellene? Mondjuk ha beoltom magam és rá 4 napra elkapom a virust, akkor nagyobb gond lesz mint ha nem oltanám be magam?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
2hét kell a védelem kialakításához. és jah ez alatt a 2hét alatt vigyázni kell magadra.
2009. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm beoltatta magát.Neki is azt mondta az orvos,hogy két hét után lesz védett,de az első 4 napban viszont ő fertőzhet meg másokat.És a mutánsok ellen nem véd,csak az eredeti törzs ellen.
2009. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már egy párszor volt ez a kérdés... 3 nap után már védett vagy valamilyen szinten, de a maximális védelem 2 hét múlva alakul ki!

Ha közben elkapnád akkor gyorsabb lefolyású lesz, de ha megkaptad az oltást elvileg már nem kaphatod el.

2009. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legfrissebb kutatások szerint a ha mutálódna a vírus,akkor is véd az oltás.Azért ez egy jó pont.Csak azt nem értem,hogy miért nem lehetett egy oltóanyagba belehelyezni a szezonális és az újinfluenza elleni védőoltást.Kellemetlen kétszer szúratni a gyerekeket:(
2009. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 hét kell a védettség kialakulásához. Én erről orvosokat kérdeztem, és ők azt mondták, hogy ha közben elkapom a vírust, akkor enyhébb lefolyása lesz.
2009. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!