Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg csak a parlagfű a gond?

Tényleg csak a parlagfű a gond?

Figyelt kérdés

Erős parlagfű allergiám van, ezért évente két hónapot szemvedek. De:

1-A tegnap horgászni voltam, mindenfele rengeteg parlagfű volt, ráadásul otthon felejtettem a Claritine-t. Érdekes módon SEMMI bajom nem volt, nem tüsszögtem, nem könnyeztem, nem folyt az orrom. Este beérkezve a városba mindez visszajött.

2-Van, egy telkem vidéken ahol rendszeresen lenyírom a füvet. Tapasztalat, ha virágzik a parlagfű, akkor a 2-3 centisen is virágzik, hiába nyírod. Az erdő szélén (nemcsak) pedig embermagasságú bokrok vannak, amit senki sem fog lenyírni.


2011. szept. 1. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó megfigyelés!

Azt olvastam, hogy a parlagfű pollenje önmagában nem allergén.

Viszont a városi szennyezőanyagok, kipufogógáz a levegőben összetapadnak a pollenekkel és reakcióba lépnek a pollent burkoló réteggel és így már érzékenyek leszünk rá, mivel a pollenszemcsének karmai vannak és irritálja a nyálkahártyát.

Ennyi! Magunknak csináltuk.

2011. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Állítólag a parlagfű ártatlan allergia ügyben. Alapvetően egy parlagon hagyott földdarab fűje, a föld megkötését szolgálja. A probléma az immunrendszerrel van, ami a normálistól eltérően reagál. Ezt értük el, az állandó antibiotikum eszegetésével. És már régen nem arról van szó, hogy mennyi tlb.-t fogyasztunk,( a szomszéd tanácsára, de az orvos is azonnal felírja, ha tüsszentünk 2x) hanem pl. az egészségesen táplálkozók az állandó pulykahús fogyasztásával. A pulyka az egyik legérzékenyebb állat, nagy létszámban csak állandó gyógyszerezéssel lehet nevelni őket. Az étkezésünk már teljesen átláthatatlan, ok okozati probléma lett. De, hogy az idősebb generáció nem allergiásodik, bizonyára ezzel magyarázható. Ők az életük nagyobbik részében ( de a szerveik kifejlődésének idején) még egészségesen étkeztek.
2011. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!