Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fáj a fejem, lázas vagyok...

Fáj a fejem, lázas vagyok (38,6) nagyon gyengének érzem magam, iszonyatos a közérzetem. Bár ha kezd hatni a lázcsillapitó akkor jobban érzem magam étvágyam is van, és ettem is rendesen. Ez influenza?

Figyelt kérdés
De mikor ledőlök az ágyba, egyből kezdek forrósodni, és csak egyre rosszabbul érzem magam. Hogyan kúráljam itthon magam? Vizes rongyot raktam csuklómra, a bokáimra, homlokomra, de nem igazán csökken a testhőmérsékletem. Iszok sok mézes teát, anya főzött isteni házi tyúkhúslevest, abból is megettem 2 tányérral. Mit mondotok mit tegyek még?
2009. nov. 28. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg ügyelet??????

Majd ők megmondják mi a bajod.

2009. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
96%
Elképzelhető, hogy influenza. De így interneten keresztül nem sokat lehet mondani. Mindenesetre keresd fel a háziorvost!
2009. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Orvos,de minél hamarabb. Az ilyennel nem jó játszani.
2009. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

maradj csak otthon, "kúrálgasd" magad, hátha influenzás vagy és kialakulnak vmilyen szövődmény...

gondoklodj már! irány az ügyelet!

ha véletlenül H1N1, akkor vérzéses tüdőgyulladás is kialakulhat, de sima influenzából is lehet nagyobb baj! ezzel nemszabad játszani.

2009. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a válaszokat, el fogok menni nem soká csak össze szedem magam!
2009. nov. 28. 16:10
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha még nem indultál el az ügyeletre, akkor fogadj meg egy tanácsot: a borogatás minél nagyobb testfelületet érjen, bokán, csuklón semmit nem ér. A legjobb a mellkason, háton alkalmazni. Én nem küldenélek feltétlen ügyeletre. Persze te tudod mióta tart ez és hányszor voltál lázas. A tüdőgyulladás megelőzése: 1.ha megizzadtál Pl lázcsillapítótól, akkor öltözz át, annyiszor ahányszor szükséges, 2. Ha köhögsz( ezt nem írtad) szedj valamilyen köptetőt, van recept nélküli is, 3.Biztos jól esik az ágyban feküdni, de néha kelj fel és végezz légzőtornát: Mély levegő,kar a magasba, lassan kifúj stb, hogy átszellőzzön a tüdőd- a legjobb nyitott ablaknál, persze felöltözve, 4. Ha fáj a hátad, mellkasod főleg levegővételkor akkor irány a doki!

Jobbulást! És nem kell mindjárt a legroszabbra gondolni!

2009. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
38,6°C-os láz még annyira nem magas, hogy az ügyeletre kellene szaladni vele. Ügyelj arra, hogy 38-38,5°C fölé ne menjen. Nem kell levinni rögtön, mert a láz jó bizonyos határig. Én is a héten voltam lázas (38,3°C), de sem orvoshoz nem mentem, sem lázcsillapítót nem vettem be. Meggyógyultam antibiotikum nélkül. Nyilván nem akarlak az orvosról lebeszélni, de nem kell mindjárt a legrosszabra gondolni.
2009. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elmentem ügyeletre, kaptam algopyrint, Ospamoxot, és Fluimucilt. Most vettem be, és egy kicsit jobb...Remélem meggyógyulok, mert a közérzet miatt nem bírok csinálni semmit. Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 28. 20:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

pihengess mostmár. bocsi hogy előbb lehurrogtalak, csak nem szabad felelőtlennek lenni.

ha nem megy le a lázad, akkor az egész testedet borogassátok mert a bokán nem sokat ér:S

hűtőfürdő is jó megoldás.

és azért néha kelj fel, mozogj és szívj friss levegőt.

gyógyulást kívánok!:)

2009. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem nagyon magas lázam volt(38.7-39.0°C) akkor hűtő fürdőztem.Persze,nem hideg,hanem langyos volt a víz,csak a testhőmérsékletem miatt éreztem fagyosnak a vizet.Nekem az algopyryn nem használt,de a hűtő fürdő segített.

Osztálytársamnak viszont lázra a legjobban az vált be,ha egy törölközőt benedvesítettek és egy kis időre magára tekerte.


Nos,pihenj sokat,szellőztess rendszeresen(nekem ha beteg vagyok úgy a legjobb,hogy kimegyek a szobámból amíg szellőztetek.Ezenkívül egy kis séta a friss levegőn(persze,csak ha már jobban vagy) nagyon sokat segít!

Jobbulást!

14,5/

2009. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!