Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV negatív mennyire biztos?

HIV negatív mennyire biztos?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 10 hete volt egy nemi aktusom védekezés nélkül, nagyon féltem egy hónapig és az 5.hét után elmentem a Szemmelweis STD centrumba ahol fizettem és szűrtek is, 3 nap múlva jött is az eredmény amit az OEK szűrt, és negatív lett. Most mintha érezném hogy be lenne dagadva a nyakam egy kicsit, orvos szerint garat gyulladás. Ha az 5. hét után negatív lett a tesztem, van esélye hogy mégis pozitív vagyok? 9-10 hét után lehet ennek a tünete? Úgy döntöttem hogy azért elmegyek mégegy szűrésre fő a biztonság.
2014. febr. 2. 01:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Csináltass még egy tesztet, mert az 5 hét még nem tuti az ablakperiódus miatt. 3 hónap után már mindenképpen kimutatható, ha fertőzött vagy.


A fertőzés korai tünetei

A fertőzést követően 1-2 hónap múlva, az esetek 30%-ban enyhe, magától múló tünetek jelentkezhetnek. Testszerte kiütések, nyirokcsomó-megnagyobbodás, levertség, láz, izomfájdalom léphetnek fel. Néhány hét alatt maguktól elmúlnak.


De hasonló tüneteid lehetnek megfázás miatt is, ami ilyen időben eléggé aktuális.

2014. febr. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De jó hogy mindenhol más van ki írva. Valahol azt írják hogy a tünetek 2-6 hétig jelentkeznek, máshol 6-8 van írva, te most 1-2 hónapot írtál. Valahol azt írják hogy a mai tesztek már 3-4 hét után kimutatnák hogy van-e vírus, csak azért kell megvárni a 4 hetet hogy biztos legyen.
2014. febr. 2. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!