Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha mondjuk a tengerre megyek...

Ha mondjuk a tengerre megyek nyaralni és imádom a tengeri herkentyűket akkor szedhetek magamnak, rákot, kagylót, tengeri sünt azt nyugodtan megehetem nyersen vagy főzzem meg? Hallotam olyasmit, hogy ezek betegségeket terjeszthetnek.

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 20:51
 1/5 tetro ***** válasza:
58%
nyers tengeri sünt enni? szúrni fog...
2014. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ikrája ehető.Japánban inyencség.
2014. febr. 2. 20:56
 3/5 tetro ***** válasza:
100%
Én nem rég voltam tengeri részen, ahol mindenhol kagylót árultak. És én lényegében bármit megeszek bárhol. Hát a 40 fokos hőségben a nyers kagylót nem próbálgattam. Pedig be is vagyok oltva hepatitis ellen...
2014. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nyersen is megehetsz bármit. Az őseink is ezt tették, kb 1000 éve. A cápák ma se főzik meg amit kifognak. Más dolog, természetesen, hogy mi lessz veled kicsit később? De te nem ezt kérdezted.
2014. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyersen enni amúgy sem gondolnám hogy jó ötlet bármit is, de a gond az hogy nem ismered a fajtákat. Ha sikerül egy olyan állatot fognod, amit a boltban is megvehetsz, akkor azt nyilván megeheted. De én a parton mászkáló rákokat nem szedném össze.. A másik probléma pedig a szennyezett környezet. Amit te a boltban megveszel, nem az olajos és szemetes kikötőből szedték össze.


És egyébként nem tudom láttál-e már közelről tengerisünt, és hogy pucoltál-e már meg tengeri sünt, de olyan borzalmas szaga van, hogy én sütve sem enném meg. Pedig egyébként semmi bajom a különleges ételekkel.

2014. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!