Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen fertőzéseket terjeszthe...

Milyen fertőzéseket terjeszthetnek a hajléktalanok? Lehet-e AIDS vagy Hepatitis tűnet az, ha meg vannak kicsit duzzadva a nyirokcsomóim, meg köhögök, de semmi influenza-szerű dolog, tudatzavar, kiütések stb. amik jellemzőek lennének rá.

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Az AIDS nem terjed úgy, hogy rádköhögnek.,..

A hajléktalanok legfeljebb a TBC-t terjeszthetik a súlyosabb betegségek közül cseppfertőzéssel. Ha iszol utánuk, akkor Hepatitis A-t és B-t is kaphatsz, de ehhez azért nem elegendő, ha elsétálsz mellettük.

Nagyon sok szociális gondozó és önkéntes segít nekik, akiknek semmi bajuk- nyilván a higiénikus érintkezés szabályait betartva.


Ennél és a hajléktalanokétól nagyobb veszélynek vagy kitéve jóval, azért, mert nem ismered az AIDS terjedésének lehetőségeit...

2009. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
együtt ittam velük és az egyik elvágta a száját az üvegemmel ami eltört, én meg utána ittam, így már más a helyzet...
2009. jan. 23. 19:30
 3/8 anonim válasza:

Az AIDS-nek nincs tünete 10 évig.


A hepatitisről pedig a wikipédián találhatsz cikket, de bemásolom ide:


Hepatitis A

# Tünetek: A betegség hirtelen kezdődik, néhány napig tartó láz, elesettség, étvágytalanság, sárgaság. A klinikai lefolyás rendszerint enyhe.

# Terjedése: Az A vírus a fertőzött széklettel terjed. A fertőzés forrása a beteg és a tünetmentes fertőzött személy. Lappangási ideje leggyakrabban 28-30 nap. A fertőzőképesség tartama a lappangási idő második felétől kezdődik és a sárgaság megjelenése után néhány nappal megszűnik. Passzív immunizálás lehetséges. Megelőzéséhez szükséges az általános higiénés szabályok betartása. Aktív immunizálás lehetséges.


Hepatitis E

* Kórokozó: A hepatitis E vírus. A hepatitis A-hoz hasonló. A fertőzések jelentős része tünetmentes, de terhes nőknél súlyos, gyakran halálos megbetegedést okozhat.

* A fertőzés forrása: a beteg vagy a tünetmentes fertőzött személy, valamint valószínűleg különböző állatok (sertés, vaddisznó, rágcsálók és majmok). A fertőzött terhes nők a magzatot a méhlepényen keresztül fertőzhetik.

Lappangási ideje: leggyakrabban 26-42 nap. Aktív védőoltás nem áll rendelkezésre.


Hepatitis B

# Tünetei: A betegség lassan kezdődik, rendszerint láz nélkül. A bevezető szakaszban a betegnél fáradtság, ízületi fájdalmak, étvágytalanság jelentkezik, majd ezt követően a sárgaság. Akut szövődménye a májsorvadás (atrófia), ami halálos kimenetelű lehet. A fertőzés krónikussá is válhat. Késői következménye a májzsugorodás (cirrózis) és a májrák.

# A fertőzés forrása: az akut és a krónikus betegek, valamint a tünetmentes vírushordozók. Vérrel, szövetnedvekkel, váladékokkal (ondó, hüvelyváladék, nyál) terjed.

# Terjedési módok:


* szexuális érintkezés,

* vér, vérkészítmények,

* vérrel, szövetnedvekkel, váladékokkal szennyezett orvosi eszközök, műszerek,

* szervátültetés,

* intravénás kábítószer-élvezők közös tű, fecskendő használata,

* sérült bőrrel, illetőleg nyálkahártyával történő érintkezés,

* fertőzött anyáról újszülöttre.


# Lappangási idő: 45-180 nap, leggyakrabban 60-90 nap.


Hepatitis C

# Tünetei: A hepatitis C vírus nemcsak a májat támadja meg; ízületi- és bőrpanaszokat, izom- és vesegyulladást is okozhat. A fertőzöttek 25%-a 3-4 hónapon belül magától meggyógyul, vírusmentes lesz. A maradék 75% viszont fertőzött marad és alattomos, krónikus májbetegség alakul ki náluk. A betegség többnyire enyhe lefolyású, sárgaság csak az esetek kis hányadában jelentkezik. A fertőzöttek 75-90%-ában tünetmentes vagy tünetszegény vírushordozás alakul ki. Gyakori a betegség krónikussá válása és ez májzsugorodáshoz (cirrózis) vezethet.

# Fertőzés forrása: a vírushordozó és a beteg ember.

# Terjedése: fertőzött vérrel, szövetnedvekkel. A fertőzött anyáról a csecsemőre történő terjedés 6-10%-os valószínűséggel fordulhat elő. A szexuális úton történő fertőzés ritka.

# Lappangási idő: 14 – 180 nap, leggyakrabban 6-9 hét. Megelőzése csak elővigyázatossággal lehet, nincs ellen védőoltás!


És gratulálok az ivós mulatsághoz.

A legelső dolog, hogy vérrel fertőzött dolgot nem vételezünk magunkhoz. Se nem érintünk, se nem eszünk-iszunk belőle.

És MINDIG feltételezni kell, hogy a vér fertőzött.

BÁRKI legyen is a "véradó".

2009. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tudom hülye voltam, de mostmár késő...
2009. jan. 23. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: első vagyok, így tényleg más a helyzet.


A helyedben én azt tenném, hogy nem a tüneteket keresgélném... Elmennék a háziorvosomhoz és elmondanám neki a történteket a törött üvegről. Hozzá tenném azt is, hogy kifejezetten kérem, hogy az ismert fertőző betegségek ellen tesztelje le a véremet, a tüdőmet, májamat...

AIDS szűrésre is menj el- megnyugszol utána, hidd el...


Nem hiszem, hogy akkora peched van, hogy pont a HIV vírust kaptad volna el. Hepatitis és TBC ahhoz képest múló nátha csak...

Jahhj, desüsü vagy, hogy ilyeneket csinálsz...

Drukkolok, hogy ne legyen baj.

2009. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom tbc és valamelyik hepatitis ellen be vagyok oltva (ami ellen be lehet). Az AIDS-től félek a legjobban, de annak tényleg kicsi a valószínűsége.
2009. jan. 23. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:
de mért csak a hajléktalanok???? ha a barátoddal iszol úgyis elkaphatod ha ő beteg volt...
2009. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nah, mi lett az eredmény???
2012. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!