Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A viszonylag magas állandó...

A viszonylag magas állandó testhőnek mi az oka?

Figyelt kérdés
Az állandó testhőmérsékletem 42 fok, hatéves koromig normálisan 36 körül volt. Apai ágon ez mindenkinél megfigyelhető a családban, továbbá nem érzek hideget vagyis nem fázok soha (-20-(-30) fokos hidegben is elvagyok egy szál pólóban anélkül hogy fáznék, télen sem hordok vastag ruhákat, egy farmer, póló és egy vékony dzseki), ellenben "melegem" sincs, akármilyen meleg az idő nyáron. Végeztek vizsgálatokat, de nem kaptam rá választ soha hogy miért ilyen magas a testhőfokom, bár 15 éve nem voltam orvosnál. Próbáltak mesterségesen lázat előidézni, 45-47 fokig felment majd a szervezetem rövid idő alatt leküzdötte és vissza állt 42 fokra.
2014. febr. 7. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 42 fok lenne az állandó hőmérsékleted, már nem élnél, hacsak nem vagy idegen. :-)
2014. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez kamu, ilyen nincs már halucunálnál és elájulnál ha igy lenne
2014. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
pedig annyi, de nem tudják az orvosok sem hogy miért... azzal én is tisztában vagyok, hogy normál esetben mennyi a testhő és mettől van láz, valamint hogy mi a láz következménye...
2014. febr. 7. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:
ez érdekes:) nem valami hihető, bár nekem is az állandó testhőm 37,3, bár az ehhez képest semmi:D
2014. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!