Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nagyobb a homoszexuáliso...

Miért nagyobb a homoszexuálisok között az AIDS-es megbetegedések száma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a világ AIDS betegeinek 3/4-e afrikai, így a kérdésem a fejlett országok lakosaira vonatkozik. Nem értem, hogy miért elterjedtebb ez a betegség a homoszexuálisok között? Ez kizárólag azzal hozható összefüggésbe, hogy ők nem használnak gumióvszert a szexuális együttléteik során? Vagy milyen más oka van ennek?
2014. febr. 9. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Részben az az oka, hogy a férfi homoszexuálisok a szexuális együttléteik során a hátsó kaput is szokták használni. Ott a nyálkahártya sokkal sérülékenyebb, azon keresztül fertőződnek.
2014. febr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
+a férfi homók repülnek ágról ágra kevés köztük a monogám
2014. febr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez így becsapós adat, mert a homoszexuálisok közül hatványozottan többen járnak szűrésre, sokkal jobban odafigyelnek. Sok heteroszexuális - főleg a homofóbok - úgy hiszi, hogy az AIDS "b*zibetegség", és kizárt, hogy ő is elkaphatná.
2014. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, éppen ezért kérdezem, mert tudom, hogy ezt bárki elkaphatja, mégis az van a köztudatban, hogy a homoszexuálisok között nagyobb arányú a megbetegedések száma. Akkor ez nem igaz?
2014. febr. 10. 19:41
 5/11 anonim ***** válasza:
nos mivel nem olyan világban élünk, ahol az orvosnak minden adatot meg kell adnunk a nemi identitásunkról mikor meghoznak egy kórképet, így aztán ilyen jellegű pontos statisztikák sem létezhetnek.
2014. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ma, amikor csak az számít, hogy mindenki mindenkivel, elölről-hátulról, éjjel-nappal, még szép, hogy a homo- és heteroszexuálisok ugyanakkora eséllyel indulnak az AIDS-ért. Csak egyeseknek könnyebb b*zizni egy jóízűt, mint ezen elgondolkodni. (19:02-es vagyok)
2014. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nem nagyobb. Csak a melegek gyakran járnak szűrésre, míg a heteroszexuálisok nem. Ezért tűnik úgy, mintha a melegek között több lenne az AIDS-es, pedig ez csak azt mutatja, h ők rendszeresen járnak szűrésre.

De ha megnézed, világviszonylatban kb 3-4szer több a heteroszexuális HIV betegek száma, mint a melegeké.


Anális úton elkapni semmivel sem veszélyesebb mint vaginális úton. Mindkettő ugyanolyan veszélyes. Én meleg vagyok (nem vagyok AIDS-es), de én úgy vettem észre m(szoktam fórumokat olvasni, meg ilyen témájú honlapokat), hogy a melegek már hatványozottan figyelnek a védekezésre, az egészségre, és arra, hogy kitartsanak a párjuk mellett. (én is már 2 éve vagyok együtt a párommal). Míg például sok heteroszexuális (tiszt.kiv.) össze-vissza kufircol, mert rengeteg embernek fogalma sincs mi az az AIDS, vagy max annyit tudnak róla, hogy sok meleg az. Ezért gondolják meglehetősen tévesen azt, hogy az AIDS az a homoszexuálisok betegsége, pedig nem.


Pont a heteroszexuálisokra jellemző az, hogy ha elkapták ezt, akkor ténylegesen későn veszik már észre, azért, mert nem járnak szűrésekre. (pedig van anonim ingyenes szűrés)

2014. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Utolsó vagyok, egy érdekes adat.

Például Ausztria. Ott sok heteroszexuális is eljár szűrésre, és a heteroszexuális AIDS-esek többen vannak, mint az ilyen melegek.

2014. febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze hogy több a heteroszexuálisok közötti AIDS-esek száma, mivel többen vannak. De arányaiban, a létszámukhoz igazítva szerintem Ausztriában is többen vannak.

2014. febr. 12. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:
nézelõdtem neten és semmi hiteles infót statisztikát nem találtam, ahol nemi identitás alapján számolnák ezt a dolgot.
2014. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!